Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj po południu mamy możliwość skorzystać ze Spowiedzi adwentowej. W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach spowiedź będzie od 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 2. Na Roraty z Nowenną do Dzieciątka Jezus zapraszam od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 3. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 4. We wtorek będzie ostatni dzień naszej parafialnej akcji Szlachetna Paczka. Dziękuję właścicielom sklepów za życzliwe włączenie się w tę akcję. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi. Kto jeszcze nie miał do tego okazji, to zachęcam jutro. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 5. Spotkanie dzieci chcących wziąć udział w akcji Kolędników Misyjnych – w poniedziałek o 1730.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św.

 7. We wtorek harcerze przyniosą do naszej świątyni Światełko Betlejemski.

 8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 900 – osoby chore, które nie są odwiedzane na pierwsze piątki, proszę zgłaszać w zakrystii. Pamiętajmy, jak wielkim darem jest Komunia Św. – umożliwiajmy swoim bliskim, którzy nie mogą przyjść do kościoła korzystanie z tego daru. Zgłaszajmy chorych do Panów Szafarzy, aby mogli naszym bliskim w niedziele i święta zanosić Komunię św. do domu.

 9. Zakończenie rorat dla dzieci będzie w piątek.

 10. Za tydzień 4 niedziela adwentu, która równocześnie jest Wigilią Bożego Narodzenia. Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem. Zgodnie z tradycją starajmy się zachować postny charakter tego dnia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 11. Uroczysta Pasterka będzie równocześnie w Jaworkach i w Szlachtowej o godz. 2200. W Jaworkach Pasterka będzie w oprawie góralskiej z udziałem Kapeli Jaworcanie, scholii parafialnej oraz dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej ze Szczawnicy, zespołu Juhasy i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Natomiast w Szlachtowej Uroczystość uświetni Zespół Szlachtowianie z Kapelą Zbójnicką. Pamiętajmy o naszej regionalnej tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Marii i Krzysztofowi Tomasiak. Dziękuję 7 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. o fenomenie polskich rorat. Dla dzieci Mały Gość i Promyczek Dobra, Mały Promyczek oraz Miłujcie się.

 14. Dzisiaj DSM organizuje kiermasz świąteczny. Dochód przeznaczony jest na zakup strojów i potrzebnych materiałów. Przy tej okazji pragnę poinformować, że tydzień temu dziewczynki z DSM wraz z Juhasami i Kapelą Jaworcanie odwiedzili Hospicjum – oddział onkologii dziecięcej w Krakowie-Prokocimiu. Bóg zapłać za ten dar serca.

Ogłoszenie:

 • Dnia 26 grudnia o godz. 19:00 w Remizie OSP  w Szlachtowej rozpocznie się zabawa dochodowa na rzecz uczniów SP w Szlachtowej organizowana przez Radę Rodziców.  Organizatorzy zapraszają całą społeczność Jaworek i Szlachtowej oraz gości.