Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

 1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Modlimy się, aby nasza codzienność i dobra materialne nie przesłoniły nam celu do którego zdążamy – zjednoczenia z Bogiem.

 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  

 3. Roraty są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 4. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

W sobotę:

 • Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus;
 1. Próba scholi w Szlachtowej we wtorek o godz. 2000.

 2. Od poniedziałku – podobnie jak rok temu – w sklepach na terenie parafii rozpoczynamy akcję Szlachetna Paczka. Zachęcam, aby do wystawionych w sklepach koszów składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym i samotnym z naszej parafii.

 3. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas można nabywać świece na wigilijny stół. Cena 5 zł.

 4. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 5. Spowiedź adwentowa będzie w niedzielę za tydzień (17 XII). W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach od godz. 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Okazja do spowiedzi jest również codziennie – zarówno w Szlachtowej jak i w Jaworkach przed Mszą św. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Katarzynie i Czesławowi Bodziuch. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii, a także 8 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski. Panu Włodzimierzowi Zybert dziękuję za ofiarę 300 zł na meble do zakrystii w Jaworkach.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. wyznanie mamy która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę. Dla dzieci Mały Gość i Promyczek Dobra z filmem DVD, Mały Promyczek oraz nowy nr Miłujcie się.