Wspólnota Anonimowych Alkoholików Tarnów 20.02.2020r

Intergrupa Podgórze

Drogi Księże Proboszczu.

Ten list pochodzi od Anonimowych Alkoholików – nie jako prośba o nic – ale jako oferta współpracy z AA za pośrednictwem Ciebie dla członków Parafii, którzy mogą mieć problemy z piciem. W swojej codziennej pracy spotykają się Państwo z ludźmi którzy mogą być uzależnieni od alkoholu.

10 czerwca 1935 roku w Stanach Zjednoczonych, zostało zainicjowane, przez Billa Willsona i doktora Boba Smith, spotkanie, które stało się podwaliną do założenia wspólnoty Anonimowych Alkoholików. To dwoje ludzi którzy cierpieli, wg Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, na chorobę, chroniczną, postępującą i potencjalnie śmiertelną – alkoholizm.

To symboliczne spotkanie, stało się najważniejszym elementem utrzymania trzeźwości.

My, członkowie wspólnoty Anonimowych Alkoholików, wiemy jak ważny jest inny człowiek by móc trzeźwieć, wiemy także, że oprócz osoby alkoholika ta choroba dotyka wszystkich członków rodziny. Z naszych doświadczeń wynika, że alkoholicy, ich bliscy oraz przyjaciele często szukają pomocy. Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest wspólnotą samopomocową i oferujemy swoją pomoc i wsparcie wszystkim poszukującym.

Dlatego w ramach Naszych działań niesienia posłania przygotowaliśmy miejsce, które bezpłatnie może odwiedzić osoba uzależniona lub członek jej rodziny. Do dyspozycji jest także infolinia telefoniczna oraz strona internetowa, gdzie można więcej dowiedzieć się na temat wspólnoty i tego jak ona działa.

Mówiąc wprost, Anonimowi Alkoholicy to ogólnoświatowa wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy pomagają sobie nawzajem w utrzymaniu trzeźwości i którzy oferują możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami powrotu do zdrowia. Każdy, kto uważa, że ​​ma problem z piciem, jest mile widziany na spotkaniach AA.

Chcemy tylko, abyś wiedział, że jesteśmy dostępni, jeśli nas potrzebujesz.

Punkt Informacyjno-Kontaktowy

Anonimowych Alkoholików

33-100 Tarnów ul. Pułaskiego 91

Otwarte: poniedziałki 18.00-20.00, piątki 18.00-20.00

Infolinia: 14 307 06 06 (czynna 24/7),

www.aapodgorze.pl email: aapodgorze@gmail.com

Z wyrazami szacunku,

Zespół Informacji Publicznej