Ogłoszenia duszpasterskie
3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj po południu mamy możliwość skorzystać ze Spowiedzi adwentowej. W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach spowiedź będzie od 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 2. Na Roraty z Nowenną do Dzieciątka Jezus zapraszam od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 3. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 4. We wtorek będzie ostatni dzień naszej parafialnej akcji Szlachetna Paczka. Dziękuję właścicielom sklepów za życzliwe włączenie się w tę akcję. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi. Kto jeszcze nie miał do tego okazji, to zachęcam jutro. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 5. Spotkanie dzieci chcących wziąć udział w akcji Kolędników Misyjnych – we wtorek o 1630.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.

 7. We wtorek harcerze przyniosą do naszej świątyni Światełko Betlejemski.

 8. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 900 – osoby chore, które nie są odwiedzane na pierwsze piątki, proszę zgłaszać w zakrystii. Pamiętajmy, jak wielkim darem jest Komunia Św. – umożliwiajmy swoim bliskim, którzy nie mogą przyjść do kościoła korzystanie z tego daru. Zgłaszajmy chorych do Panów Szafarzy, aby mogli naszym bliskim w niedziele i święta zanosić Komunię św. do domu.

 9. Zakończenie rorat dla dzieci będzie w piątek.

 10. Za tydzień 4 niedziela adwentu, która równocześnie jest Wigilią Bożego Narodzenia. Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem. Zgodnie z tradycją starajmy się zachować postny charakter tego dnia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 11. Uroczysta Pasterka będzie równocześnie w Jaworkach i w Szlachtowej o godz. 2200. W Jaworkach Pasterka będzie w oprawie góralskiej z udziałem Kapeli Jaworcanie, scholii parafialnej oraz dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej ze Szczawnicy, zespołu Juhasy i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Natomiast w Szlachtowej Uroczystość uświetni Zespół Szlachtowianie z Kapelą Zbójnicką. Pamiętajmy o naszej regionalnej tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Magdalenie i Powałowi Mastalskim. Dziękuję 7 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski. Panom Antoniemu Maślance i Łukaszowi Bochnak dziękuję za prace w lesie plebańskim.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. o fenomenie polskich rorat. Dla dzieci Mały Gość i Promyczek Dobra, Mały Promyczek oraz Miłujcie się.

Ogłoszenie:

 • Dnia 26 grudnia o godz. 19:00 w Remizie OSP  w Szlachtowej rozpocznie się zabawa dochodowa na rzecz uczniów SP w Szlachtowej organizowana przez Radę Rodziców.  Organizatorzy zapraszają całą społeczność Jaworek i Szlachtowej oraz gości.
 • Pani Sołtys Jolanta Salamon prosi o zgłaszanie się do niej osób zainteresowanych kupnem drewna z lasów mienia miejskiego.