Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2022 r.

  1. Przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Radując się tą tajemnicą, módlmy się w intencji naszych rodzin, aby panowała w nich autentyczna chrześcijańska miłość.

  2. W Oktawie Narodzenia Pańskiego Msze św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800.

  3. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszach św. kolędnicy misyjni przedstawią tegoroczne przesłanie i będzie możliwość przy wyjściu z kościoła wesprzeć budowę szkół na misjach.

We wtorek Św. Jana Apostoła, Ewangelisty – poświęcenie wina;

W środę Święto Św. Młodzianków, męczenników;

W piątek Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa;

W sobotę Zakończenie Starego Roku;

Msza św. z dziękczynną adoracją będzie w Szlachtowej o 1600 a w Jaworkach o godz.1430. Będzie tez Msza św Sylwestrowa o godz 2230 ze śpiewem kolęd a następnie przywitanie Nowego Roku na „Opołcie” pod Krzyżem przy ognisku.

  1. W przyszła niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, pierwszy dzień Nowego Roku i pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Rozalii Rozwora z dziećmi oraz Piotrowi i Krystynie Ikoniak na następną sobotę zapraszam Wiesława i Stanisława Bielskich. Bóg zapłać za ofiary na fundusz organistowski.

  3. Od środy rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jeśli jest możliwość prosimy o zapewnienie dojazdu do pierwszego domu i odwiezienie z ostatniego.

Porządek wizyty duszpasterskiej SZLACHTOWA

Środa 28 XII od godz. 830 – ul. Sielska od końca (od. P. Kalata do p. Sopata)

Czwartek 29 XII od g. 830 – ul. Jana Pawła II od góry do kościoła (do p. Babik)

Piątek 30 XII od g. 830 – ul. Jana Pawła II od Mastalskich do p. Wyrostków

JAWORKI

Środa 28 XII od godz. 830 – ul. Czarna Woda, od p. Ligas do p. Błażusiak

Czwartek 29 XII od g. 830 – ul. Czarna Woda, od Ziemianek Józefa do p. Gondków

Piątek 30 XII od g. 830 – ul. Pod Homolami (od. p. Kanclerskiej do p. Marszyckich)

Zachęcam do czytania prasy katolickiej Świąteczny Gość Niedzielny 15zł

Przed nowym rokiem udało nam się też przygotować kalendarze parafialne /15zł/, które niech nam wskazują nasze wspólne pielgrzymowanie przez ziemię, mogą być dobrym prezentem dla bliskich. Czas to miłość – bł kard Wyszyński

W związku z wymianą asfaltu na ul Sielskiej mamy inaczej zagospodarowany parking za utrudnienia przepraszamy a gdy brakuje miejsc to samochód można również zaparkować pod plebanią bądź z drugiej strony kościoła