Ogłoszenia duszpasterskie /Jaworki/
IV Niedziela Adwentu 18 Grudnia 2022r.

 1. Przeżywamy czas rekolekcji Adwentowych z Maryją, która pierwsza uwierzyła Panu kroczymy by odnaleźć sens naszej wiary i życia. Dziękujemy ks Zygmuntowi za prowadzenie nas przez Maryję do Jezusa. Trwamy również na Nowennie do Dzieciątka Jezus, uczestniczymy w roratach i chcemy dobrze przygotować nasze serca przez spotkanie z Miłością Bożą na spotkanie z drugim człowiekiem.

 2. Spowiedź przed Świętami. W Szlachtowej we wtorek od godz. 1700. A w Jaworkach w poniedziałek od 1730 . W miarę możliwości spowiadamy codziennie przed Mszą. Prośmy by każdy z nas przeżył Święta pojednany z Panem Bogiem i człowiekiem.

 3. U Pana kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Są też świece „Caritas”

 4. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Mszy św.

 5. Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz. 1400 – osoby chore, które nie są odwiedzane na I piątki, proszę zgłosić dziś w zakrystii. We wtorek Msza Św dla chorych i starszych o godz 9.00

 6. Zakończenie rorat dla dzieci w piątek.

 7. W liturgii tygodnia: W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty będą w Jaworkach i Szlachtowej o godz. 700. Po Mszy św. możliwość spowiedzi dla wracających z pracy z zagranicy.
  Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem śpiewie kolęd.

 8. Uroczysta Pasterka będzie w Szlachtowej i w Jaworkach o godz. 2200. W miarę możliwości postarajmy się piękną oprawę ze śpiewem scholii parafialnej. Pamiętajmy o tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Niech Boże Narodzenie będzie dla nas naprawdę Uroczysta zarazem Radosne że Nasz Bóg JEST z Nami. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 9. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia.

 10. Dziękuję za sprzątanie kościoła P. Katarzynie i Marii Szołtysik na sprzątanie przed świętami zapraszam Rozalię Rozwora z dziećmi i Krystynę i Piotra Ikoniak.

 11. Bóg zapłać z ofiary na cele parafialne i na fundusz organistowski.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, nowy nr Małego Gościa oraz Promyczek Dobra, Mały Promyczek

 13. Na stoliku z gazetami mamy sianko na stół wigilijny które przygotowała DSM zachęcamy do nabywania.

 14. Po Świętach planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską rodzin