Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła – 17 września

2017 r.

 1. Niech dzisiejszy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie okazją do refleksji nad naszym odbiorem przekazywanych nam informacji oraz okazją do modlitwy o mądrość, rozwagę i uczciwość dla wszystkich pracujących mediach.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski;

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W czwartek:

 • Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy zbiórką do puszek wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 2. Próba chóru we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 3. Chłopców pragnących zostać ministrantami (z klasy 4 i starszych), zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1730 – jak na razie żaden chłopiec się nie zgłosił…

 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gim. zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie i Mszę św. do Szlachtowej w piątek na godz. 1800.

 5. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Rad Parafialnych, ks. Biskup Ordynariusz zarządza nowe wybory do tychże Rad w dniu 15 października 2017r. Zgodnie ze statutem w skład Rady Duszpasterskiej wchodzą trzy grupy członków: wybrani, urzędowi oraz mianowani przez Księdza Proboszcza. Kandydatów do Rady należy zgłaszać najpóźniej do 7 października. Można to uczynić osobiście w kancelarii lub zostawiając kartkę z imieniem i nazwiskiem w zakrystii lub na tacy. Jako urzędowi Członkowie w Radzie będą następujące osoby: panowie szafarze Komunii św. Jerzy Cygler i Andrzej Koza, panowie kościelni Edmund Rogowski i Czesław Marszycki, p. grabarz Władysław Krzyśko, p. Zofia Bieniek, pani moderator DSM Wiesława Tokarczyk.

Wspólnota parafialna będzie wybierać po 3 osoby z Jaworek i Szlachtowej. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana w dniu 8.10.2017r.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie Państwa Jadwigi i Józefa Różyckich.

 2. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 25 zł.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. formularz do złożenia podpisu w akcji „Zatrzymaj aborcję”, a także o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem. Dla dzieci nowy nr Małego Gościa z 1 cz. audiobooka Quo vadis i nowy nr Promyczka Dobra oraz Małego Promyczka.

Ogłoszenia:

 • Pani Sołtys Jolanta Salamon zaprasza 24 września na godz. 1210 do szkoły na zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków sołeckich;
 • Zespół Pieśni i Tańca Juhasy ogłasza nabór do swoich szeregów. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.