Ogłoszenia duszpasterskie
23 Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień wychowania. Módlmy się, aby Maryja – Wychowawczyni pokoleń wspierała wszystkich wychowawców i wychowanków.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W czwartek:

 • Święto Podwyższenia Krzyża;

W piątek:

 • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w poniedziałek o godz. 1715.

 2. Chłopców pragnących zostać ministrantami (z klasy 4 i starszych), zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1730.

 3. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1900.

 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie i Mszę św. do Szlachtowej w piątek na godz. 1800.

 5. Następna niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Państwa Bożeny i Pawła Błażusiak.

 7. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 25 zł.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o tym, co Maryja przekazała 140 lat temu podczas objawień w Gietrzwałdzie. Dla dzieci nowy nr Małego Gościa z 1 cz. audiobooka Quo vadis.

Ogłoszenia:

 • 20 września od godz. 800 w Przychodni lekarskiej ESKULAP w Szczawnicy odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych oraz inne – szczegóły w gablocie ogłoszeń;
 • również 20 września od godz. 1300 w Przychodni lekarskiej ESKULAP w Szczawnicy odbędzie się badanie wzroku – szczegóły w gablocie ogłoszeń;
 • 22 września na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy będzie kolejny odbiór paczek żywnościowych. Osoby które jeszcze nie otrzymały skierowania do pomocy żywnościowej, a chciałyby z niej skorzystać proszone są o pilne zgłoszenie się do ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnicy – warto ponieważ zostały zmienione kryteria dochodów na korzyść odbiorców. Szczegóły na ulotce w gablocie ogłoszeń.