Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
16 Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

 1. Słowo Boże na różne sposoby dociera do każdego z nas. Czas wakacji sprzyja głębszemu i trwalszemu przyjęciu Bożego prawa. Gości i ludzi gór witamy w naszej parafii oraz zachęcamy do modlitwy w naszych świątyniach i zbawczego wędrowania górskimi szlakami Pienin.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W nadchodzącym tygodniu:

W poniedziałek

 • Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy – pienińskiej Pani;

We wtorek

 • Święto Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Za tydzień (30 lipca) w Jaworkach – Białej Wodzie, na terenie rancza Gromada o godz. 1500, będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji jedności i miłości wśród ludzi z racji przypadającej w tym roku 70 rocznicy zakończenia Akcji Wisła, w wyniku której zostali wywiezieni zamieszkujący te ziemie Łemkowie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Jan Babjak, metropolita preszowski Kościoła Bizantyjsko Słowackiego, a Słowo Boże wygłosi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Jaworkach o godz. 900. Dla ułatwienia dotarcia na miejsce osobom starszym i bez samochodów od godz. 1415 będzie transport busem spod Remizy OSP w Jaworkach na parking p. Ikoniaków. Samochodami można dojechać do parkingu. Już teraz dziękuję rodzinie Państwa Ikoniak za bezpłatne udostępnienie w tym dniu parkingu. Proszę członków Straży Pożarnej zarówno z Jaworek jak i Szlachtowej w porozumieniu z MOK o pomoc w zabezpieczeniu drogi i na parkingu. Po Mszy św. o godz. 1700 rozpocznie się koncert Muzyka bez granic z udziałem polskich i słowackich zespołów. Szczegóły na plakatach.

 2. Próba asysty liturgicznej w kościele w Jaworkach będzie w czwartek godz. 1930 i w piątek godz. 1900. W sobotę próba generalna w miejscu uroczystości o godz. 1800. Ministrantów i lektorów prosimy o zebranie się przy Remizie i stamtąd zostaną przewiezieni na miejsce, a po zakończeniu odwiezieni do domów. Rodziców proszę o dopilnowanie obecności synów.

 3. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która będzie trwać od 17 do 25 sierpnia 2017 r. Spotkanie przedpielgrzymkowe planowane jest 13 sierpnia br. w Krościenku o godz. 1400.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie Gąsienica z synem.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. o tym jakie warunki muszą spełniać chleb i wino do sprawowania Eucharystii. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.