Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

15 Niedziela Zwykła – 16 lipca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy piętnastą niedzielę w ciągu roku. Niech piękno otaczających na Pienin i przyrody, przypomina nam o dobroci Boga i zachęca do dziękczynienia za wszelkie łaski całym swoim życiem.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W nadchodzącym tygodniu:

We wtorek

 • Wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy – prezbitera;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Już od lat w naszej diecezji jest praktykowana Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdym dniu, w innej parafii naszej diecezji, jest adorowany Pan Jezus. Nasza parafia ma wyznaczony dzień 22 lipca, będzie to w najbliższą sobotę. Dlatego w tym dniu, od godziny 1500 w kościele w Jaworkach będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Jest do dobra okazja do osobistego spotkania się z Panem Jezusem podczas wakacji. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy za naszą parafię i diecezję. Proszę również wszystkie Róże Różańcowe o objęcie tego dwugodzinnego dyżuru przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele. Później o godz. 1700 – Msza św.

 2. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która będzie trwać od 17 do 25 sierpnia 2017 r. Koszt 90 zł od osoby, każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł, a każde dziecko do 6 klasy – 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej przez cały lipiec, a w sierpniu w miejscu organizacji Grupy Św. Kingi. Zachęcamy do udziału. Spotkanie przedpielgrzymkowe planowane jest 13 sierpnia br. w Krościenku o godz. 1400.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Marii i Janowi Kołodziej z mamą.

Dziękuję również panom Mieczysławowi i Zbigniewowi Babik za wykonanie fugowania kamieni przy fundamentach kościoła w Szlachtowej.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. o wizycie prezydenta Trumpa oraz wynikach kolejnych badań Całunu Turyńskiego. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.

 2. Zarząd Koła w Szczawnicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną serdecznie dziękuje za ofiary złożone do puszek w niedzielę 2 lipca. Zebrano w Jaworkach 1277.89, a w Szlachtowej 580 zł.

 3. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Anna Wyrostek, zamieszkała w Szlachtowej, ul. Kąty. Wieczne odpoczywanie, racz Jej dać Panie.