Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy czternastą niedzielę w ciągu roku. Pamiętajmy, że każda niedzielna Msza św. jest nie tylko wypełnieniem przykazania, ale przede wszystkim wyrazem naszej wiary i wdzięczności Bogu.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W nadchodzącym tygodniu:

We wtorek

 • Święto Św. Benedykta, Opata – patrona Europy;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 2. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która będzie trwać od 17 do 25 sierpnia 2017 r. Koszt 90 zł od osoby, każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł, a każde dziecko do 6 klasy – 20 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w miejscu organizacji Grupy Św. Kingi. Zachęcamy do udziału. Spotkanie przedpielgrzymkowe planowane jest 13 sierpnia br. w Krościenku o godz. 1400.

 3. W gablocie znajduje się informacja o naborze do udziału w bezpłatnym certyfikowanym kursie opiekuna osoby starszej. Po ukończeniu tego kursu istnieje szansa zatrudnienia w Domu Dziennego Pobytu jaki od 1 stycznia będzie działał w budynku parafialnym w Jaworkach.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Helenie i Dariuszowi Zachwieja.

Dziękuje p. Zbigniewowi Lach i Agencji Fotograficznej ZEFIR za wydrukowanie do gabloty nowej tablicy informacyjnej o naszym kościele.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.