Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła – 2 lipca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy trzynastą niedzielę w ciągu roku. Jest to niedziela adoracyjna. Dzisiaj zwyczajowo zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary z tacy przeznaczone są na cele diecezjalne. Przed kościołem kwestują przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy; zachęcamy, by złożyć hojną ofiarę do puszek na budowę domu dla osób niepełnosprawnych.

 2. Dziękujemy wszystkim którzy wczoraj byli na festynie i wsparli naszą szkołę.

 3. Przypominamy o porządku Mszy Świętych rozpoczynającego się tygodnia:

– w Szlachtowej: pn.: 1800; śr.: 1800; pt.: 18.00; i w niedzielę o godz. 700 i 1100.

 1. W nadchodzącym tygodniu:

W poniedziałek

 • święto Św. Tomasza, Apostoła

W środę

 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 1700.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W pierwszy piątek miesiąca

 • Odwiedziny chorych od godz.: 900 najpierw w Szlachtowej potem w Jaworkach
  (w zakrystii proszę zapisać tych chorych, którzy życzą sobie przyjąć sakramenty).
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.: 1730.
 • Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.: 1800.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę PP Annie i Dariuszowi Rekowskim.

 3. Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która będzie trwać od 17 do 25 sierpnia 2017 r. Koszt 90 zł od osoby, każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł, a każde dziecko do 6 klasy – 20 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl. Zapisy w kancelarii parafialnej przez cały lipiec, a w sierpniu w miejscu organizacji Grupy Św. Kingi. Zachęcamy do udziału. Spotkanie przedpielgrzymkowe planowane jest 13 sierpnia br. w Krościenku o godz. 1400.

 4. W gablocie afisz zapraszający młodzież do uczestnictwa w inicjatywie „Miasteczko modlitewne” w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie w dniach 27 lipiec-2 sierpień. Zachęcam młodych do udziału.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Z Gościa Niedzielnego można dowiedzieć się np. jaka jest różnica między krasnoludkami a masonami. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

 6. Zapowiadany Festyn Misyjny w Tylmanowej został zupełnie odwołany, gdyż dzisiaj odbędzie się tam pogrzeb Ks. Jana Chlebka o godz. 1500. Módlmy się za duszę zmarłego kapłana: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…