Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 1. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać święty czas rekolekcji wielkopostnych, które są również renowacją ubiegłorocznych Misji Świętych. Witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę – ks. Janusza Michalika.

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę w Szlachtowej o godz. 700 i 1900, a w Jaworkach o godz. 900 i 1700.

We wtorek o godz. 1030 w Szlachtowej będzie Msza św. rekolekcyjna dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. W tej Mszy św. będą też uczestniczyć Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną /koło w Szczawnicy.

Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 1400. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

Swoją wdzięczność ks. Rekolekcjoniście będziemy mogli wyrazić w środę podczas Mszy św. składając ofiary na tacę.

 1. Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będą w środę o godz. 1030 i w czwartek o godz. 800.

 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym wygłoszonym przez ks. Rekolekcjonistę będzie dzisiaj po południu w Jaworkach o godz. 1430,
  a w
  Szlachtowej o godz. 1600.

 3. Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tradycyjnie udamy się wieczorem o godz. 1930 w Drogę Krzyżową na Opołtę, którą poprowadzi ks. Rekolekcjonista. Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Jaworek zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez tegorocznych i ubiegłorocznych Bierzmowanych, a także nas wszystkich. Większość z nas przecież wychowała się na nauce św. Jana Pawła II.

 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. z poświęceniem palm będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100. Konkurs Palm z nagrodami będzie przeprowadzony w 3 kategoriach: najwyższa, najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.

 5. W Niedzielę Palmową po południu będzie w naszej parafii spowiedź św. wielkopostna. Rozpocznie się o godz. 1330 (zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach). W przerwie o godz. 1500 będą odśpiewane Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach spowiedź będzie trwała do ok. godz. 1615.

 6. W liturgii tygodnia:

W środę /w Szlachtowej/

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1600 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o godz. 1730 i później Msza św. Wcześniej o 1530 Adoracja z racji I piątku miesiąca.
 1. Próba chóru w czwartek o godz. 1900.

 2. Członków Rady Parafialnej ze Szlachtowej oraz p. Sołtys zapraszam na krótkie spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Zofii i Janowi Dorula.

Rodzicom młodzieży Bierzmowanej dziękuje za dar ołtarza w postaci ofiary na zakup nowego paschału do kościoła parafialnego.

Dziękuję za pomoc przy nasadzaniu krzewów na skarpie za kościołem p. Bogdanowi Prońskiemu, Janowi Kozielec, Jadwidze i Stanisławowi Garb, Zofii Bieniek, Wojciechowi Symela, Wiesławowi Zbozień i Stanisławie Mastalskiej.

Zarządowi Powiatu Nowotarskiemu dziękujemy za przekazanie drylinek, które wykorzystamy na wykonanie ścieżki do planowanej wiaty na śmieci na cmentarzu. Pani sołtys Jolancie Salamon dziękuje za wyproszenie nam tych drylinek, a za ich przewiezienie na cmentarz dziękuje Mateuszowi Maślanka, Jackowi Salamon, Wojciechowi Symela i Wiesławowi Zbozień.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego w Fatimie Maryja prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia. Jest nowy numer Małego Gościa, Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz i Miłujcie się.

 2. Ogłoszenie:

 • Dnia 17 kwietnia (poniedziałek Wielkanocny) organizowana jest zabawa dochodowa na rzecz Szkoły Podstawowej w Szlachtowej przez Radę Rodziców. Bilety do nabycia w sekretariacie lub sklepach na terenie parafii. Koszt 35 zł.
 • W związku z remontem drewnianego mostu w ciągu drogi powiatowej w m. Jaworki (ul. Pod Homolami) nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego i pieszego mostu. Drewniany most  będzie zamknięty w dniu 05-04-2017 od godziny 20:00 do godziny 8:00 dnia następnego.

Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 3.04 – g. 700 1) † Jan Maślanka – od Małgorzaty Chrobak z rodziną
2)
† Edward Bartoszek – od Zbigniewa Rojek z żoną i dziećmi
poza parafią
: † Jan Maślanka – od siostry Teresy z mężem
g.
1900 † Robert Majerczak – od Anny i Krzysztofa Symeli z dziećmi
poza parafią:
† Robert Majerczak – od Elżbiety i Leszka Magdziak z Mochnaczki

Wtorek 4.04 – g. 700 † Józef Symela – od Marii Rychtarczyk
g.
1030 † Krystyna Kuranda – od pracowników i podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną /koło w Szczawnicy
g.
1900 1) † Zofia Kapłon na r. ur. – od męża
2) † Zofia Dunikowska – od Tomka i Moniki z rodziną

Środa 5.04 – g. 700 † Rozalia Prońska – od syna z rodziną
g.
1030 Nauka rekolekcyjna dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej
g.
1900 1) †† Helena i Józef Zachwieja – od wnuczki z rodziną
2) † Jan Maślanka – od Patrycji Dydy
poza parafią:
† Jan Maślanka – od Damiana Dydy z rodziną

Czwartek 6.04 – g. 800 Nauka Rekolekcyjna i Msza św. dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej

Piątek 7.04 – ok. g. 1630 † Stanisław Rekowski na 30 dz. po śm. – od żony, dzieci i wnuków
poza parafią
: † Stanisław Rekowski – od Anny i Józefa Sodzczków

Niedziela 9.04 – g. 700 1) † Jan Maślanka w 1 r. śm. – od siostry Marii
2) † Edward Bartoszek – od Anny i Grzegorza Dulęba z rodziną
poza parafią
: Pro Populo

g. 1100  † Józef Symela – od siostrzeńca Antoniego z rodziną