Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

5 Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 1. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać święty czas rekolekcji wielkopostnych, które są również renowacją ubiegłorocznych Misji Świętych. Witamy w naszej wspólnocie rekolekcjonistę – ks. Janusza Michalika.

Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę w Szlachtowej o godz. 700 i 1900, a w Jaworkach o godz. 900 i 1700.

We wtorek o godz. 1030 w Szlachtowej będzie Msza św. rekolekcyjna dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. W tej Mszy św. będą też uczestniczyć Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną /koło w Szczawnicy.

Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 1400. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

Swoją wdzięczność ks. Rekolekcjoniście będziemy mogli wyrazić w środę podczas Mszy św. składając ofiary na tacę.

 1. Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będą w środę o godz. 1030 i w czwartek o godz. 800.

 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym wygłoszonym przez ks. Rekolekcjonistę będzie dzisiaj po południu w Jaworkach o godz. 1430,
  a w
  Szlachtowej o godz. 1600.

 3. Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Tradycyjnie udamy się wieczorem o godz. 1930 w Drogę Krzyżową na Opołtę, którą poprowadzi ks. Rekolekcjonista. Wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Jaworek zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez tegorocznych i ubiegłorocznych Bierzmowanych, a także nas wszystkich. Większość z nas przecież wychowała się na nauce św. Jana Pawła II.

 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. z poświęceniem palm będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100. Konkurs Palm z nagrodami będzie przeprowadzony w 3 kategoriach: najwyższa, najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.

 5. W Niedzielę Palmową po południu będzie w naszej parafii spowiedź św. wielkopostna. Rozpocznie się o godz. 1330 (zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach). W przerwie o godz. 1500 będą odśpiewane Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach spowiedź będzie trwała do ok. godz. 1615.

 6. W liturgii tygodnia:

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1600 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o godz. 1730 i później Msza św. Wcześniej o 1700 Adoracja z racji I piątku miesiąca.
 1. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w czwartek o godz. 1715.

 2. Próba chóru w czwartek o godz. 1900.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Rozalii Rozwora z córkami.

 4. Rodzicom młodzieży Bierzmowanej dziękuje za dar ołtarza w postaci ofiary na zakup nowego paschału do kościoła parafialnego.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. odpowiedź na pytanie, dlaczego w Fatimie Maryja prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia. Jest nowy numer Małego Gościa, Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz i Miłujcie się.

 6. Ogłoszenie:

 • Dnia 17 kwietnia (poniedziałek Wielkanocny) organizowana jest zabawa dochodowa na rzecz Szkoły Podstawowej w Szlachtowej przez Radę Rodziców. Bilety do nabycia w sekretariacie lub sklepach na terenie parafii. Koszt 35 zł.
 • W związku z remontem drewnianego mostu w ciągu drogi powiatowej w m. Jaworki (ul. Pod Homolami) nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego i pieszego mostu. Drewniany most  będzie zamknięty w dniu 05-04-2017 od godziny 20:00 do godziny 8:00 dnia następnego.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 3.04 – g. 900 1) †† Katarzyna i Jan Kwaśnica, ich syn † Józef i jego żona † Krystyna Syjut – od syna Stanisława z rodziną
2) † Karol Szołtysik – od rodziny Ligasów z Czarnej Wody
g.
1700 †† Szymon i Maria Karpiak – od Marii Rychtarczyk z dziećmi

Wtorek 4.04 – g. 900 1) † Helena Garwol – od rodziny Kaczorowskich
2)
† Maria Gąsienica – od Zofii i Stanisława Bandyka
g.
1700 1) † Stanisław Błażusiak – od Wiesławy i Mariusza Tokarczyk z dziećmi
2) † Małgorzata Klag – od mamy

Środa 5.04 – g. 900 1) † Grzegorz Dziurny – od brata Pawła z rodziną
2) † Filip Ikoniak – od wnuczki Agaty z mężem i dzieckiem
g.
1700 1) † Jan Krzyśko – od syna Władysława z rodziną
2) † Genowefa Hebda – od rodziny Szpek

Czwartek 6.04 – g. 1800 1) †† Szymon i Maria Karpiak – od Janiny i Jana Mastalskich
2)
† Karol Szołtysik – od rodziny Gondków z mamą
poza parafią
: † Szymon i Maria Karpiak – od Janiny Węglarz z Krościenka

Piątek 7.04 – ok. g. 1815 † Helena Garwol – od siostry Marysi i Bronki
poza parafią
: † Helena Garwol – od cioci Anny Gąsienica

Sobota 8.04 – g. 1700 1) Z podz. za otrzymane łaski i prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Julii z ok. ur. – od dzieci z rodzinami
2)
† Stanisław Błażusiak – od Pracowników i Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy oraz Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy
poza parafią
: † Stanisław Błażusiak – od rodziny Tyleckich z Grywałdu

Niedziela 9.04 – g. 900 1) Dziękcz-błag. w 10 r. ur. Julii – od rodziców
2)
† Jan Krzyśko – od II Róży Mężczyzn