Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

  1. Wesoły nam dziś dzień nastał… tego dnia Chrystus Zmartwychwstał Alleluja” Radując się Zmartwychwstaniem Chrystusa, pamiętajmy za jaką cenę zostaliśmy odkupieni. Niech ta świadomość dopinguje nas do coraz piękniejszego życia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

  2. Od dzisiaj przez 8 dni będziemy przeżywać Oktawę Paschy Pańskiej. Dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet JP II w Krakowie.

We wtorek dzień kolejnej rocznicy śmierci papieża św. Jana Pawła II. Tradycyjnie schola z Jaworek zaprasza do wspólnej modlitwy ponieważ jesteśmy w okresie Wielkanocy droga na Opołtę będzie drogą światła 14 stacji. Rozpoczęcie po Mszy Św a w razie brzydkiej pogody Droga Światła w kościele.

  1. W liturgii tygodnia:

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W sobotę Diecezjalne Święto Caritas.

  1. Msze św. w tygodniu w Szlachtowej w środę i piątek o godz. o 1700, a w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

  2. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Trwamy na modlitwie nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia.

  3. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób, dzięki którym mogliśmy uroczyście celebrować liturgię Wielkiego Tygodnia. Dziękuję wykonawcom palm zdobiących nasz kościół, p. Edmundowi – Kościelnemu, p. Tomaszowi – organiście, Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wykonującym dekoracje, Strażakom, osobom niosącym feretrony. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na Wigilię Paschalną oraz w dniu dzisiejszym w strojach regionalnych.Dziękuję kapłanom współpracownikom

Dziękuję również za życzenia kierowane pod naszym adresem w Wielki Czwartek z racji Dnia Kapłańskiego, a szczególnie DSM oraz scholom z Jaworek i Szlachtowej. Dziękuję za życzenia świąteczne – nadesłane i te składane osobiście.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Składka na misje.

  2. W sobotę bierzmowanie naszej młodzieży w Krościenku o godz 16.00, dlatego od środy zapraszam młodzież wraz z rodzicami na Msze Święte z kazaniem jako przygotowanie przed tym ważnym wydarzeniem

  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Jadwidze i Józefowi Różyckim z najbliższymi i Stanisławowi Dunikowskiemu z rodziną na sobotę do sprzątania zapraszam p Teresę i Grzegorza Pietrzak

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dużo tematyki o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa