­Ogłoszenia duszpasterskie /Szlachtowa/
4 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu – Różowa, nazywana także Laetare – Radujcie się. Źródłem tej radości jest nasze odkupienie dokonane z Miłości przez Chrystusa. „Tak Bóg umiłował świat że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” – te słowa mówią nam o szaleństwie Bożej Miłości. Czy nasza miłość też jest byciem dla Boga i innych.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną. i rozpoczęcie rekolekcji

W liturgii tygodnia: W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.; Drogę krzyżową poprowadzi schola.

w Jaworkach Droga Krzyżowa o godz. 1730 i później Msza św.;

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1400. Zapraszam zwłaszcza te osoby, które w tegorocznym Wielkim Poście jeszcze nie były na tych nabożeństwach.

Dzisiaj wychodząc z kościoła w Jaworkach i na Gorzkich Żalach w Szlachtowej, można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 1. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcję będzie głosił ks. Jan Kurek – wikariusz w Łącku. Obejmijmy modlitwą i praktyką postu ks. rekolekcjonistę jak i każdego parafianina by Pan przemieniał nasze serca.

Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będą w poniedziałek i wtorek.

Spowiedź wielkopostna będzie we wtorek 19go marca.

Zachęcam do podejmowania postu i wpisaniu się na kartkę w danym dniu

 1. Za 2 tygodnie przypada Niedziela Palmowa – zachęcam do wykonywania tradycyjnych palm. Będzie też Konkurs Palm w 3 kategoriach: najwyższa, najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Joannie i Andrzejowi Tobiasz na sobotę zapraszam p. Katarzynę Mastalską

 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarczo remontowe w naszej parafii.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. o roli kobiet w Kościele, są też dla dzieci Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek

 5. Również na stoliczku z gazetami rozprowadzane przez Caritas naszej diecezji wielkanocne baranki oraz paschaliki. Umowna cena 10 zł

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności p Leon Bielski Msza pogrzebowa w Jaworkach dziś o g 15.15 wcześniej 14.45 różaniec. Dobry Jezu a nasz Panie…

Ogłoszenie:

 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlachtowej zaprasza dziś wszystkich członków na walne zebranie na godz. 1215 w Remizie OSP.
 • Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat w Szlachtowej ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegóły w przedszkolu.