Ogłoszenia duszpasterskie
XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

  1. Panie ratuj mnie” – woła Piotr ogarnięty lękiem wobec silnego wiatru. Także i my chcemy widzieć w Jezusie nadzieję na ocalenie, gdy pojawia się lęk i strach. Pan jest blisko i wyciąga do nas swą pomocną dłoń, czy jednak Go zauważamy na łodzi naszego życia i czy spotykamy w sakramencie pokuty czy Eucharystii?

  2. Msze św. w tygodniu:
  • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  • W Jaworkach: w czwartek o godz. 700, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. obow. Św Maksymiliana Marii Kolbe

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Uczcijmy też to święto przychodząc w strojach regionalnych. W czwartek wsp św Jacka

  1. W czwartek 17go VIII wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 6 30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Transmisja w Radiu RDN Małopolska. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami. Spotkanie przedpielgrzymkowe dzisiaj w kościele w Krościenku o godz. 1400. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania. Z parafii na wejście pielgrzymki na Jasną Górę jest organizowany autobus wyjazd w Piątek 25 sierpnia zapisy w zakrystii.

  2. Dziękujemy za ofiary na tace na cele parafialne. Za tydzień kazania wygłosi ks Paweł Stec misjonarz w Peru ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć Jego pracę misyjną.

  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Małgorzacie i Antoniemu Maślanka. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Sylwię i Piotra Chlipała a na 27go Sierpnia Izabelę i Grzegorza Węglarz. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu podsumowanie Światowych Dni Młodzieży

  5. Planujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Medjugorie w dniach 14-20 Września. Koszt 850 zł i 200 euro. Zapisy w kancelarii do końca sierpnia.

  6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi niech Pan Jezus błogosławi.