Ogłoszenia duszpasterskie
XVIII Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2023 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego niech Ukazanie Chwały Jezusa pozwoli nam na nowo uwierzyć w Jego Bóstwo i gdy jesteśmy przy nim mówić Panie dobrze nam tu być. Niech piękno Pienin pozwoli również wypoczywającym wznieść oczy ku Niebu i Uwielbić Boga Stwórcę.

  2. Msze św. w tygodniu:
  • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  • W Jaworkach: we wtorek czwartek o godz. 700, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.

W liturgii tygodnia: We wtorek wsp. św Dominika w środę święto Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy; w czwartek św Wawrzyńca Diakona, w piątek Wspomnienie św. Klary.

  • Za tydzień składka na cele parafialne
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Izabeli i Grzegorzowi Magda. Do sprzątania przed następną niedzielą proszę p. Małgorzatę i Antoniego Maślanka. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

  3. Zachęcamy do uczestnictwa w 41 PPT na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymowania to słowa: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zapisy przez formularz online na stronie facebook grupy nr 19 św Kingi albo na spotkaniu przed pielgrzymką 13 sierpnia o godz 14.00 w Krościenku. Koszt uczestnictwa wynosi 200zł. Na stoliku z prasą są do zabrania legitymacje dla Duchowych Pielgrzymów.

  4. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności + Katarzyna Hebda z Jaworek. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu…