Ogłoszenia duszpasterskie / Jaworki/
6 Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r.

  1. Dzisiaj w Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziękuje za zaangażowanie i przygotowanie pięknych palm. Po Mszy Św Konkurs Palm.

  2. Spowiedź przed każdą Mszą Św a w Wielką Środę od godz 16.00 w Szlachtowej

  3. Dzisiaj roczn śmierci św Jana Pawła II Droga Krzyżowa na „Opołtę” o godz 19.30

  4. We wtorek udamy się z posługą sakr. do chorych, zapisy chorych w zakrystii.

  5. We wtorek możliwość indywidualnej drogi Krzyżowej na wzór ekstremalnej na terenie naszej parafii po Mszy w Jaworkach. Informacje u ks Proboszcza

  6. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w Czwartek o godz 10.00

Od czwartku Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą o tych samych godzinach zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach. Niech każdy z nas znajdzie czas na uczestnictwo w Najważniejszych dniach dla nas chrześcijan, zróbmy wcześniej porządki świąteczne i przygotowania by mieć czas na czuwanie i modlitwę. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 2100.

Wielki Piątek – Adoracja przy Ciemnicy rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Adoracje rozpoczniemy Drogą Krzyżową. O godz 15.00 Koronka i rozp. Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po jej zakończeniu Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 2200. Jak co roku proszę Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim i w procesji Rezurekcyjnej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy w tym dniu o przyozdobieniu krzyży i oddanie im czci szczególnie o godz 15.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Bardzo dziękuję za praktykowanie postu jeszcze można na ostatni tydzień podjąć tą praktykę.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900 rozpoczniemy modlitwą Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Święcenie pokarmów będzie w Szlachtowej o godz. 900, 1100 i 1300, a w Jaworkach o godz. 1000 i 1200. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła będzie od godz. 1300 do 1800.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000. Proszę przynieść świece i zgromadzić się przed kościołem.

W Jaworkach Liturgia Wielkiej Soboty zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

W Szlachtowej Procesja Rezurekcyjna będzie w poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 630.

Proszę o przygotowanie feretronów i sztandarów na Procesję Rezurekcyjną i przybycie w strojach regionalnych.

Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. w Szlachtowej o godz. 630 Rezurekcja i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Czesławie Dulak z rodziną na sobotę zapraszam Wiesławę i Mariusza Tokarczyk i Annę i Władysława Kasprzak. W miarę możliwości proszę o zadbanie o groby bliskich na cmentarzu

  2. Polecam prasę katolicką. W Gościu o tym jak dobrze przeżyć dni Świętego Triduum

  3. Są do nabycia baranki na stół Wielkanocny i paschaliki

  4. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć naszą szkołę nabywając ciasta i stroiki.