Ogłoszenia duszpasterskie /Jaworki/
III Niedziela Adwentu 11 Grudnia 20222.

  1. Radujcie się zawsze w Panu – to wezwanie dzisiejszej liturgii Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Jej powodem jest zapewnienie, że Pan jest blisko. Obyśmy Go potrafili spotkać w naszym codziennym życiu w rodzinie sąsiedztwie pomocy potrzebującym a przede wszystkim w Eucharystii.

  2. Od dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Módlmy się często w intencji rodzin bo od rodzin się wszystko zaczyna.

W liturgii tygodnia: We wtorek Wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy i dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

W środę Wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła;

  1. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Msze św. roratnie są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

Spowiedź przedświąteczna będzie w czasie rekolekcji w przyszłym tygodniu, jednak zachęcamy korzystać ze spowiedzi przed Mszami św. dziękujemy ks prałatowi Benonowi za posługę w konfesjonale.

  1. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks Zygmunt Tokarz saletyn. Serdecznie zapraszamy program na str. internetowej i w gablocie.

  2. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki. Jak również świece „Caritas” na Wigilijny Stół

  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski. Dziękuję za udział w adoracji „Godzinę Łaski” w środę. Dziękuję rodzicom i dzieciom za czynny udział w roratach i codzienną modlitwę.

  4. Przy wyjściu z Kościoła rada rodziców szkoły rozprowadza stroiki na stół wigilijny zachęcamy do zakupu.

  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Elżbieta i Piotr Ziemianek na następną sobotę zaprasza Katarzynę i Marię Szołtysik

  6. Za naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Filipiuk polećmy go Bożemu miłosierdziu Dobry Jezu a nasz Panie…