Ogłoszenia duszpasterskie – 6 listopada 2022r.
32 Niedziela Zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Trwamy w atmosferze listopadowej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy, że modląc się za zmarłych spłacamy względem nich dług wdzięczności za dobro, które po nich pozostało.

  1. Do wtorku trwamy w oktawie modlitw za zmarłych– z tej racji do wtorku Msze św. w Szlachtowej o g. 1700 a w Jaworkach o godz. 1800. W pozostałe dni listopada jak w ciągu roku.

Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Za złożone wraz z Wypominkami ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W czwartek miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej. Przewodniczącym Rady został wybrany p. Antoni Maślanka a sekretarzem p. Wiesława Sajdak-Tokarczyk.
  2. We środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  3. We wtorek na godz. 1700 na Mszę Św do Szlachtowej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam również Rodziców.
  4. W piątek 11 listopada św Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie. W tym dniu odpust w Grywałdzie suma o g.11.00. W tym dniu ks. Bp Ordynariusz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych, jednocześnie zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą o pokój na świecie.

  5. W następna Niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na kościół w Potrzebie

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Andrzejowi i Krystynie Kafel, na sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Leszka Dudłak. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski
  2. Okręgowy duszpasterz osób niepełnosprawnych ks Paweł Lebda zaprasza na spotkanie i Mszę Św. w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w kościele w Łącku.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej dziś w Gościu m. in. „Co proponuje Kościół ludziom samotnym” polecamy również Promyczka Dobra