Ogłoszenia duszpasterskie – 30 października 2022r.
31 Niedziela Zwykła

Dzisiaj dziękujemy za dar naszych świątyń. W modlitwach polecamy budowniczych oraz wszystkich zabiegających o ich piękno. Modlimy się też w intencji dobrych owoców trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

  1. W Poniedziałek zakończenie Nabożeństw różańcowych dziękuję dzieciom rodzicom dziadkom za wspólne kroczenie z Maryją w nabożeństwach różańcowych

  2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w Szlachtowej rano o godz. 700 w kościele i o godz. 1330 na Cmentarzu. W Jaworkach o godz. 900 z procesją na Cmentarz. W dzień zaduszny Msze w Szlachtowej o 8.00 i 17.00 a w Jaworkach o 18.00
  3. W oktawie Msze św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 (oprócz soboty) i w Jaworkach o godz. 1800, a pozostałe dni listopada co drugi dzień, tak jak w ciągu roku. W dniach od 1 do 8go, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby go zyskać należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić w kościele modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwę za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu i nawiedzić cmentarz.
  4. Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec z wypominkami listopadowymi 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, będą w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Pierwszego listopada przy bramach Cmentarzy będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

W tym tygodniu przypada 1szy czwartek, piątek i sobota miesiąca – z tej racji w piątek modlitwa różańcowa za zmarłych w czasie adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą Św. Również w piątek odwiedziny chorych .

Za tydzień pierwsza niedziela listopada – zmiana tajemnic różańcowych.

  1. Tydzień temu dokonaliśmy wyboru do nowej Rady Parafialnej.

Jej członkami zostali: z urzędu: ks. Marian Kuk, Zofia Bieniek, Andrzej Koza, Władysław Krzyśko, Czesław Marszycki, Edmund Rogowski, Wiesława Tokarczyk.

z wyboru parafian: ze Szlachtowej – Antoni Maślanka, Maria Gołdyn i Zofia Rekowska;

z Jaworek: Józef Stopka, Łukasz Waligóra i Rafał Szołtysik.

z nominacji Proboszcza: z Jaworek – Mariusz Tokarczyk, Robert Gondek.

ze Szlachtowej – Piotr Zabrzeski, Krzysztof Bańkosz.

Pierwsze spotkanie nowej Rady Parafialnej będzie w czwartek o godz. 1700 zapraszam na Mszę św a po Niej na plebanię na spotkanie.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Alinie i p Tomaszowi Garwol na sobotę zapraszam do sprzątania kościoła p. Adama i Marię Michałczak. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski
  2. Dziś rada rodziców naszej szkoły zaprasza na kiermasz ciast z czego dochód będzie przeznaczony na pomoc w wyjeździe dzieci.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa i Promyczka Dobra