Ogłoszenia duszpasterskie – 24 lipca 2022r.
17 Niedziela Zwykła

  1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Dzisiaj po Mszach Św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Niech wszyscy zawsze szczęśliwie wracają do swoich domów i bliskich. Na zakończenie Mszy Św. odmówimy modlitwę błogosławieństwa kierowców, a później pójdziemy na parking pokropić wodą święconą nasze pojazdy. Przy wyjściu z Kościoła można też złożyć ofiarę w akcji Miva Polska grosz za kilometr na pomoc misjonarzom i zabrać obrazek z modlitwą.

  2. Witamy również w naszej parafii ks prałata Benona Olejnika, który przeszedł na zasłużoną emeryturę i zamieszkał w naszej parafii. Ks Prałat pracował w diecezji kieleckiej a w tym roku obchodził 50 lat kapłaństwa. Mamy nadzieję że ks prałat będzie się dobrze czuł w naszej wspólnocie.
  3. Msze św. w tygodniu: W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  4. W Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 700, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
  5. W liturgii tygodnia: W poniedziałek święto Jakuba Apostoła i Krzysztofa We wtorek Św Joachima i Anny rodziców NMP W środę /Szlachtowa/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; W piątek Święto św. Marty Marii i Łazarza;
  6. W następną niedzielę Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Szczawnicy, zwraca się do nas z prośbą o wsparcie ofiarami do puszek budowy budynku mieszkalno-usługowego w Szlachtowej (za mostem w Malinowie). Budynek jest już przykryty, teraz zbierane są fundusze na stolarkę okienną i drzwiową.
  7. Zachęcamy do uczestnictwa w 40 PPT na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymowania to słowa: Chrystus naszą paschą. Zapisy przez formularz online na stronie facebook grupy nr 19 św Kingi albo na spotkaniu przed pielgrzymką 14 sierpnia o godz 14.00 w Krościenku. Koszt uczestnictwa wynosi 150zł. Na stoliku z prasą są do zabrania legitymacje dla Duchowych Pielgrzymów.

  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Renacie i Piotrowi Symela. O sprzątanie na następną sobotę proszę p. Celinę i Zdzisława Symela. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka

  10. Burmistrz Miasta  i Gminy Szczawnica przypomina o konieczności złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Termin ustawowy minął 30 czerwca. Osoby które tego nie zrobiły narażone są na wysokie kary pieniężne i brak możliwości otrzymania  ewentualnych dotacji na zakup węgla. W celu złożenia deklaracji zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.