Ogłoszenia duszpasterskie – 17 lipca 2022r.
16 Niedziela Zwykła

  1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech zdrowy odpoczynek da chwile relaksu, ale również pomoże przybliżyć się do Boga – Stwórcy tego piękna.

  2. Msze św. w tygodniu:
  • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  • W Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 700, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.

W liturgii tygodnia: W środę /Szlachtowa/ Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek Święto św. Marii Magdaleny;

W sobotę Święto św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy;

  1. W naszej diecezji jest praktykowana Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdym dniu, w innej parafii naszej diecezji, jest adorowany Pan Jezus. Nasza parafia ma wyznaczony dzień 22 lipca, będzie to w najbliższy piątek. Dlatego w tym dniu, od godziny 15.00 w kościele w Szlachtowej odbędzie się adoracja. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy za naszą parafię i diecezję. Proszę również wszystkie Róże Różańcowe o objęcie tego trzygodzinnego dyżuru przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele

  2. W następną niedzielę po wszystkich Mszach Św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Będzie można też złożyć ofiarę w akcji Miva Polska grosz za kilometr na pomoc misjonarzom.

  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  4. Zachęcamy do uczestnictwa w 40 PPT na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymowania to słowa: Chrystus naszą paschą. Zapisy przez formularz online na stronie facebook grupy nr 19 św Kingi albo na spotkaniu przed pielgrzymką 14 sierpnia o godz 14.00 w Krościenku. Koszt uczestnictwa wynosi 150zł. Na stoliku z prasą są do zabrania legitymacje dla Duchowych Pielgrzymów.

  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Teresie i Markowi Zarotyńskim. O sprzątanie na następną sobotę proszę p. Renatę i Piotra Symela. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.