Ogłoszenia duszpasterskie
24 Niedziela Zwykła – 13 września 2020r.

 1. Kolejna niedziela naszego życia jest okazją do dziękczynienia za wszelkie otrzymane łaski oraz wyproszenia sobie potrzebnych łask na kolejny tydzień.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Polecajmy w sowich modlitwach wszystkich wychowawców, opiekunów oraz dzieci i młodzież.

 3. Msze święte w naszej parafii są:
  w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną;

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 1. W liturgii tygodnia:

 • PoniedziałekŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego;

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • PiątekWspomnienie św. Stanisława Kostki Patronalne święto młodzieży polskiej. Na Mszę św. o godz. 1800 do Szlachtowej, zapraszam uczniów kl. 8, którzy chcą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania wraz z opiekunem. Proszę pobrać z parafialnej strony internetowej z zakładki Sakramenty/Bierzmowanie deklaracje kandydata – i przynieść wypełnioną.
 1. W piątek po raz pierwszy jest organizowana w Szczawnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa – jej pierwszym punktem jest wieczorna Msza Święta, w czasie której uczestnicy będą Bogu polecani przez przyczynę Patronów tras: św. Wojciecha. św. Franciszka i św. Rity. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl

 2. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1900 na plebanię.

 3. W ostatnim tygodniu wiele osób kontaktowało się ze mną w sprawie reorganizacji systemu sprzątania, aby był bardziej sprawiedliwy. Ostatnia kolejka trwała 3 lata, więc nie jest to jakieś uciążliwe obciążenie, a i tak nie wszyscy solidarnie podejmują to zadanie. Na najbliższym spotkaniu Rady Parafialnej podejmiemy ten temat i za tydzień poinformuję co ustalono.

 4. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nie było możliwości składać ofiary na Ziemię Świętą. Papież Franciszek prosi, aby ofiary, które zwyczajowo był składane w Wielki Piątek przy Adoracji Krzyża złożyć w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii będzie można to uczynić w niedzielę za tydzień składając ofiarę do puszek po Mszach świętych.

 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii. Dziękuję p. Antoniemu Maślance za ofiarowanie parafii desek i okrajek na nowy dach w Szałasie Papieskim. Teraz szukam kilku panów, którzy podjęliby się zadania zdjęcia starych desek i położenia nowych. Najlepiej byłoby to uczynić w tygodniu wtorek/czwartek. 4 mężczyzn jest w stanie zrobić to w ciągu 1 dnia. Chętnych pomóc proszę o kontakt. Niech to będzie nasz dar ducha na przypadającą za miesiąc kolejną rocznice wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Kazimierze i Zbigniewowi Gołdyn.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym, że przebaczenie to nie tylko akt łaski wobec winowajcy, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Dla dzieci jest Mały Gość z naklejkami na zeszyty na nowy rok szkolny, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenie zewnętrzne:
Komisariat Policji w Krościenku przestrzega przed próbami oszustw metodą na wnuczka i na policjanta. Policja nigdy telefonicznie nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie informuje o prowadzonych akcjach i działaniach. Jeśli ktoś do nas telefonuje i nie mamy pewności z kim rozmawiamy, powinniśmy nie kontynuować rozmowy i rozłączyć się. Uczulmy swoich starszych domowników i krewnych, aby nie dali się oszukać.