Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina o ostatnich Słowach jakie Chrystus wypowiedział: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Mimo, że wstąpił do nieba, to zapewnił, że będzie z nami każdego dnia i będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami.

 2. Dzisiaj po południa o godz. 1600 zapraszam na majówkę przy Szałasie Papieskim w Szlachtowej. Zapraszam wszystkich Parafian, szczególnie Róże Różańcowe, schole z Jaworek i Szlachtowej, grupy adoracyjne, Radę Parafialną, LSO i DSM. Po wspólnej modlitwie zasiądziemy przy ognisku do biesiadowania. Oczywiście jesteśmy przygotowani, ale każdy może też wnieść coś od siebie, aby biesiada była obfitsza.

 3. W liturgii tygodnia:

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku:

– w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;
– w Jaworkach o godz. 1900 Msza św. i po niej majówka;
– w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

Rodziców proszę o zachęcanie swoich dzieci do liczniejszego udziału w majówkach.

W poniedziałek

 • Święto św. Macieja Apostoła – imieniny ks. Macieja, który w minionym roku pracował w naszej parafii;

W środę

 • Św. Andrzeja Boboli prezb. i męcz. – Patrona Polski – imieniny bpa Andrzeja Jeża;
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką;
 1. Cały tydzień trwa Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w niedzielę za tydzień.

 2. Dzieci z kl. 3 przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszam na nabożeństwo majowe i Mszę św. we wtorek na godz. 1800 do Szlachtowej.

 3. W najbliższą sobotę o godz. 1000 Dzieci z kl. 3 przystąpią do pierwszej spowiedzi św., zaś w niedziele o godz. 1100 pierwszy raz przyjmą Komunię św.

Bardzo proszę o uszanowanie zarezerwowanych miejsc dla dzieci i ich rodziców i chrzestnych. Będzie przygotowane więcej ławek na placu kościelnym.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarczo-remontowe. Jeszcze w maju firma p. Roberta Szczepaniaka ma rozpocząć prace przy obu cmentarzach i elewacji kościoła w Jaworkach. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Bożenie i Jerzemu Mastalskim.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szansy. Dla dzieci są nowe nry Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.