Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 1. Dziękujmy Bogu za każdą chwilę naszego życia i dzielmy się dobrem, którym nas obdarza.

 2. W liturgii tygodnia:
  Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku:
  – w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;
  – w Jaworkach o godz. 1900 Msza św. i po niej majówka;
  – w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

Rodziców proszę o zachęcenie swoich dzieci do liczniejszego udziału w majówkach.

We wtorek

 • Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męcz. – głównego Patrona naszej diecezji;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką;
 1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe).

 2. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.

 3. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7 SP i 2 gim. wraz z rodzicem zapraszamy na Mszę św., majówkę i spotkanie w piątek – wg miejsca zamieszkania albo do Szlachtowej na godz. 1800 albo do Jaworek na godz. 1900.

 4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 900 w Jaworkach dzieci z kl. 4 SP będą przeżywać Rocznicę I Komunii św. Dzieci proszę o założenie strojów komunijnych.

Po południa o godz. 1600 będzie majówka przy Szałasie Papieskim w Szlachtowej. Zapraszam wszystkich Parafian, szczególnie Róże Różańcowe, schole z Jaworek i Szlachtowej, grupy adoracyjne, Radę Parafialną, LSO i DSM. Jeśli pogoda pozwoli po wspólnej modlitwie zasiądziemy przy ognisku do biesiadowania.

 1. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – składka na cele gospodarczo-remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Agacie i Piotrowi Gryc. Dziękuję również rodzicom Młodzieży Bierzmowanej oraz Dzieci I Komunijnych za złożone ofiary jak dar dla parafii. Posłużą one do uzupełnienia strojów ministranckich.

 2. W kaplicy cmentarnej w Szlachtowej została przez Zakład Pogrzebowy Komorek zainstalowana chłodnia. Zakład Pogrzebowy zobowiązał się do bezpłatnego udostępniania chłodni dla naszych parafian z Jaworek i Szlachtowej oraz pomocy w utrzymaniu zieleni.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: znane osoby opowiadają jak przygotowywały swoje dzieci do I Komunii Św. „nie o prezenty tu chodzi”. Dla dzieci są nowe nry Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.