Ogłoszenia duszpasterskie
3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

 1. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać czas Wielkiego Postu na osobistą przemianę.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
w Jaworkach Droga Krzyżowa o godz. 1730 i później Msza św.;

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500. Dzisiaj i za tydzień po Gorzkich Żalach będzie można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  Starajmy się uczestniczyć w tych nabożeństwach całymi rodzinami.

 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. wraz z rodzicami zapraszam na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek na godz. 1730 do Jaworek. Spotkanie to będzie połączone z błogosławieństwem rodziców i wręczeniem krzyżyków – pamiątki bierzmowania.

 2. Próba scholi w czwartek o godz. 2000 na plebani.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Bogumile i Mirosławowi Biel.

 4. Za tydzień ofiary na tace będą przeznaczone na cele gospodarczo remontowe w parafii. W czasie ferii zostało wyłożone nową wykładziną dywanową nasze prezbiterium kościoła. Zbieramy też środki na planowane prace na naszych cmentarzach.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami oraz o tym, co jest wyjątkowego w praktykowaniu Gorzkich Żali. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz nowy nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.

Ogłoszenie:

 • 4 marca w Muzycznej Owczarni o godz. 1800 odbędzie się koncert charytatywny z udziałem zespołów Tryptyk, Kałe Bała i Art. Music Trio – dochód przeznaczony jest na leczenie chorego dziecka z Krościenka „Podaruj życie Wiktorii Chrobak”
 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlachtowej zaprasza wszystkich członków na walne zebranie w niedzielę za tydzień 11 marca na godz. 1215 w Remizie OSP.