Ogłoszenia duszpasterskie
1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

 1. Trwając w wielkopostnej zadumie starajmy się podejmować wysiłki w celu umocnienia swojej wiary i odwracania się od grzechu. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
  w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św.;
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500.
  Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach. Apeluje do rodziców o zdopingowanie swoich dzieci do udziału w tych nabożeństwach. To przykre i też zastanawiające, że w piątek było tylko kilkoro dzieci na Drodze Krzyżowej.

 1. We wtorek o godz. 10 Mszą św. w Kaplicy z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, pracowników i zaproszonych gości zostanie zainaugurowana działalność Domu Seniora. Jest jeszcze wolnych kilka ostatnich już miejsc. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczawnicy.

 2. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 3. Próba scholi w czwartek o godz. 2000 na plebani.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Czesławie i Janowi Szczepaniak.

 5. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki z informacją o sposobie przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy pierwszą odsłonę cyklu poświęconego spowiedzi – Wielki Post z O. Pio. Dla dzieci nowy nr Małego Gościa, Promyczek Dobra i Mały Promyczek i dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenie:
W gablocie znajduje się informacja Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego o szkoleniu dla rolników na temat płatności obszarowych, PROW i ubezpieczeniach KRUS.