Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

34 Niedziela Zwykła – 26 listopada 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Uroczystości Chrystusa, Króla Wszechświata jest okazją do refleksji jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Chrystus? Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca trwamy na modlitwie o dobre przygotowanie i przeprowadzenie synody diecezjalnego. Za tydzień rozpocznie się adwent i nowy Rok Liturgiczny.

 2. Przez cały listopad w dni powszednie – do czwartku włącznie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min. przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.
 3. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

We wtorek:

 • 8 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża;

W środę /Szlachtowa/:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 1100.

 2. Próba scholi w Szlachtowej we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1615, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1715.

 4. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Wieczorem, 30 min przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. W sobotę na zakończenie Mszy św. w Jaworkach – nabożeństwo pierwszosobotnie.

 6. W sobotę 2 grudnia w Krościenku będzie dekanalne spotkanie młodzieży połączone z zabawą andrzejkową. Zachęcam wszystkich, którzy czują się młodzieżą do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Natomiast kandydatów do bierzmowania z kl. 7 SP oraz 2 i 3 Gim. zobowiązuję do udziału w tym spotkaniu, jako kolejny etap przygotowywania się do bierzmowania. Wyjazd będzie autobusem o godz. 1730 z Jaworek koło Bacówki, a ze Szlachtowej z parkingu przy kościele o godz. 1735. Powrót ok. godz. 22.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie p. Zofii i Tadeusza Ligas z dziećmi. Dziękuję 7 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary pokrycie na kosztów ogrzewania kościoła.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi potrzebny. Dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa z lampionem na roraty oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek, a dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenie:

W gablocie ogłoszeń jest szczegółowa informacja nt. nowootwieranego od stycznie 2018 przedszkola językowego Bajkowe Wzgórze w Szczawnicy, os. Połoniny.