Ogłoszenia duszpasterskie

21 Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

 1. W naszych modlitwach okazujmy wdzięczność Panu Bogu za wszelkie otrzymywane łaski.

 2. W liturgii tygodnia:

We wtorek:

 • Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek i piątek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 • W sobotę w jaworkach na zakończenie Mszy św. nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na pomóc rodzinom poszkodowanym w wichurze w północnej Polsce.

 2. Dzisiaj popołudniu – w przedostatnią niedzielę wakacji zapraszamy wszystkich na Parafiadę – zabawę dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Rozpoczęcie o godz. 1600 na terenie plebańskiego ogrodu. Wszystkie atrakcje zapewnia parafia. Będą konkursy, gry, zabawy, bigos, kiełbasa z ogniska itp. Po godz. 1800 wystąpi zespół Szlachtowianie. Dziękuje za zaangażowanie w organizację Członkom Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, Kole Gospodyń, Radzie Parafialnej, Paniom Sołtys. Proszę też o włączanie się w pomoc na bieżąco. Będą potrzebne osoby do pomocy przy grilu, wacie cukrowej itp. Dziękuje za już dostarczone ciasta. Zakończenie planowane jest na godz. 22-23. Sąsiadów proszę o wyrozumiałość i również zapraszam do zabawy. DJ-em i wodzirejem prowadzącym konkursy i zabawy będzie p. Zdzisław Salis.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca września. Okazja do spowiedzi będzie w Jaworkach w czwartek od godz. 1815, a w Szlachtowej w środę od godz. 1715. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 4. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. Wieczór 30 min. przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. Za tydzień I niedziela września – zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Annie i Wiktorowi Dyda.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dodatek – płyta DVD z filmem Misja.
 8. Pan Burmistrz zaprasza na spotkanie informacyjne nt. pozyskiwania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne. W Szlachtowej we wtorek o godz. 1800 w Remizie OSP, a w Jaworkach w środę również o 1800. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Maciej Knapik z dniem 1 września br. zostaje skierowany do pracy w parafii w Siemiechowie. Dziękujemy Mu serdecznie za ten rok posługiwania w naszej wspólnocie, życzymy wielu łask Bożych na nowej placówce i zapraszamy do odwiedzania nas.