Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

11 Niedziela Zwykła – 18 czerwca

2017 r.

 1. Przeżywając Diecezjalne Święto Rodziny pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny.

 2. W liturgii tygodnia:

W czwartek

 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci oraz wianków;

W piątek

 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 800.
 1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesjami wokół kościoła są w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1830.

 2. W czwartek na zakończenie Oktawy zapraszam wszystkie dzieci. Po procesji będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa i tradycyjnie coś słodkiego.

 3. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również – z woli Ojca Świętego Jana Pawła II –Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych. Uroczystość tę uczcimy procesją wokół kościoła – tak jak przez całą Oktawę.

 4. Okazja do spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego oraz odpustem w Jaworkach, będzie w Jaworkach we wtorek po wieczornym nabożeństwie, a w Szlachtowej w środę od godz. 1600.

 5. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona kościoła w Jaworkach. W związku z tym będą zmienione godziny Mszy św.w Szlachtowej będą o godz. 700 i 900, a w Jaworkach Suma odpustowa o godz. 1100 – przewodniczył będzie ks. Józef Bania – Proboszcz z Grywałdu.

 6. Próba chóru we wtorek o godz. 2000.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Zofii i Stanisławowi Nieć oraz Janinie Nieć.
  Dziękuję również wszystkim osobom przygotowującym ołtarze na Boże Ciało, niosącym baldachim, feretrony i sztandary, strażakom, dzieciom pierwszokomunijnym oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty, scholii, p. Tomaszowi Hurkała i p. kościelnemu.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o przesłaniu z Fatimy. Dla dzieci jest Mały Gość z najnowszą płytą Arki Noego, a także Promyczek Dobra i Mały Promyczek oraz Miłujcie się.