Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela Zwykła – Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam, że ilekroć czynimy znak krzyża i odmawiamy modlitwę Chwała Ojcu, oddajemy cześć Bogu w Trójcy Świętej.

 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła ofiarami do puszek wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wydział Teologiczny sekcja w Tarnowie.

 3. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
 1. W Boże Ciało Msze św. będą:
  w Szlachtowej o 700, i z procesją do 4 ołtarzy o godz. 1000,
  w Jaworkach z procesją o godz. 1400;

o przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

Ołtarz I (za plebanią na ul. Wspólnej) – mieszkańcy ul. Cieśliska od p. Hurkałów do p. Struszczyków;
Ołtarz II (skrzyżowanie ulic Lipowej i Wspólnej) – mieszkańcy dalszej części ul Cieśliska od p. Porowskich do p. Maślanków i p. Ciesielków;
Ołtarz III (skrzyżowanie ulic Lipowej i Jana Pawła II – mieszkańcy ul. Łemkowskiej od p. Wiercioch do budynków starego WOP włącznie;
Ołtarz IV (w Szałasie Papieskim) mieszkańcy dalszej części ul. Łemkowskiej od p. Kuligów do p. Nieciów.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami, proszę o przygotowanie feretronów. Do baldachimu w Boże Ciało, piątek i niedzielę proszę Strażaków. W pozostałe dni poproszę Myśliwych (20 VI) Strażnicy Emeryci (21 VI), i Panów w strojach regionalnych (19 i 22 VI).

Pamiętajmy również o naszej pienińskiej kulturze i zakładajmy stroje regionalne.

W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła będą w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1830 (z wyjątkiem soboty – o godz. 1700). W niedzielę procesja będzie tylko w Szlachtowej po sumie o godz. 1100.

 1. W dniu Uroczystości Bożego Ciała przypada 5 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez ks. bpa Andrzeja Jeża – w modlitwie pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji.

 2. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy św.

 3. Próba chóru w poniedziałek i wtorek o godz. 2000.

 4. W niedzielę za tydzień Diecezjalne Święto Rodziny.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Julicie i Łukaszowi Gołdyn.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o sposobach walki z uzależnieniem alkoholowym, a także śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi na Boże Ciało. Dla dzieci jest Mały Gość, nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Miłujcie się.

Ogłoszenie:
Uzdrowisko Szczawnica zaprasza mieszkańców oraz gości do korzystania z bezpłatnych świadczeń ambulatoryjnych w ramach NFZ w Sanatorium Inhalatorium.