Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

3 Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

 1. Radujcie się zawsze w Panu – takie wezwanie słyszymy w dzisiejszej liturgii Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Powodem tej radości jest zapewnienie, że Pan jest blisko. Obyśmy Go potrafili spotkać w naszych codziennych obowiązkach, w członkach rodziny, potrzebujących, a przede wszystkim w Eucharystii.

 2. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy;
 • Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

W środę

 • Wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła;
 1. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rodzin, a szczególnie matek oczekujących potomstwa.

 2. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 3. Msze św. roratnie są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 4. Spowiedź adwentowa będzie w niedzielę za tydzień (18 XII). W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach spowiedź będzie od 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Okazja do spowiedzi jest również codziennie – zarówno w Szlachtowej jak i w Jaworkach przed Mszą św. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 5. Za tydzień do naszej parafii dotrze Światełko Betlejemskie wprowadzone i przekazane w czasie Mszy św. o godz. 900 przez harcerzy Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Podczas tej Mszy św. będzie również obrzęd błogosławieństwa szopek, żłobków i figur Dzieciątka Jezus.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św.

 7. We wtorek po Mszy św. spotkanie Członków Rady Parafialnej Jaworek w Pokusie w Remizie OSP.

 8. W środę spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z kl. 3 wraz z rodzicem na Mszy św. o godz. 1700.
 9. W piątek na Mszę św. roratnią do Jaworek na godz. 1800, zapraszam Kandydatów do bierzmowania z klas 1 i 2 gimnazjum. Będzie możliwość nabycia modlitewnika młodzieżowego – cena 14 zł.

 10. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 11. W sklepach na terenie parafii trwa akcja Szlachetna Paczka. Zachęcam, aby do wystawionych w sklepach koszów składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 12. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas można nabywać świece na wigilijny stół. Cena 5 zł.

 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Gromadzimy środki na remont ogrodzenia naszego cmentarza.

 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Iwonie i Łukaszowi Waligóra.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. o nowych lekturach szkolnych dla klas 4-8 wg nowej podstawy programowej oraz o remoncie Grobu Pańskiego i pierwszej w dziejach fotografii miejsca cudu Zmartwychwstania. Jest nowy nr Promyczka Dobra oraz Mały Promyczek i nowy nr Miłujcie się.

 16. P. Kazimierz Zachwieja prosił o odczytanie ogłoszenia: Stowarzyszenie EKO Szczawnica przypomina o obowiązku podpisania umowy o przekazaniu solarów na własność użytkowników.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 12.12 – g. 1800 †† Leokadia i Leszek Heinrich – od Juliana Niewiadomego

Wtorek 13.12 – g. 1800 †† Janina i Stanisław Niewiadomy – od rodziny

Środa 14.12 – g. 1800 † Alicja Tokarczyk – od koleżanki Ireny Bańkosz z rodziną

Czwartek 15.12 – g. 1800 † Franciszek Rozwora – od Pawła Biel z rodziną

Piątek 16.12 – g. 1800 Dzięk-błag. w 10 r. urodzin Klary

Sobota 17.12 – g. 1700 1) W 80 r. ur. Antoniego – jako podziękowanie Bogu i Matce Najśw. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Ich opiekę w dalszym życiu

2) † Maria Karpiak – od rodziny Kuligów z Jaworek

Niedziela 18.12 – g. 900 1) † Maria Rychtarczyk w r. śm.

2) † Antoni Nieć – od brata Stanisława