Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016 r.

 1. Zachęta Maryi z dzisiejszej Ewangelii „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, jest skierowana do każdego z nas. Również w naszym życiu mogą dokonywać się cuda, jeśli posłuchamy nauki Chrystusa.

Dzisiejszą niedzielę przeżywany jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Módlmy się w tych intencjach.

 1. Dzisiaj na godz. 1600 Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej zapraszają na XII koncert kolęd i pastorałek pt.: Światłość w ciemności świeci.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1700,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W środę na godz. 1900 zapraszam całą Radę Parafialną, Szafarzy i panie Sołtys na spotkanie opłatkowe.

 2. W tygodniu w czwartek jest Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Renacie i Adamowi Szołtysik.

 4. Na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”, znajduje się informacja jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz Caritras.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego, min. o najnowszym wywiadzie papieża Franciszka oraz o założeniach programu 500+.

 6. Od 25 stycznia planuję kilkudniowy wyjazd, dlatego też osoby mające do załatwienia jakieś sprawy kancelaryjne, proszę o kontakt w tym tygodniu.

 7. Ogłoszenia zewnętrzne:

 • Uzdrowisko Szczawnica zachęca do korzystania z zabiegów przyrodoleczniczych w ramach kontraktu z NFZ – wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Więcej informacji w Biurze Usług w Sanatorium.
 • W roku szkolnym 2016/ 2017 będzie możliwość korzystania przez dzieci 4 i 5 letnie z 5 godzin opieki przedszkolnej w nowo utworzonym punkcie przedszkolnym przy SP w Szlachtowej. Dyrektor zwraca się z prośbą do chętnych rodziców o wstępne zgłoszenie swojego dziecka do 12.02. 2016 r.
 • Panie Sołtys z Jaworek i Szlachtowej organizują w czasie ferii zimowych dla dzieci zajęcia ze śpiewu i tańca, możliwość korzystania z basenu oraz Areny Narciarskiej. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i w zakładce aktualności.

Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 18.01 – g. 1700 † Stanisław Błażusiak – od Heleny Różyckiej

Środa 20.01 – g. 1700 † Adam Ciesielka w 7 r. śm. – od wnuczki z rodziną

Piątek 22.01 – g. 1700 † Maria Porębska z ok. Dnia Babci od wnuków z rodzicami oraz † Tadeusz Wiercioch

Niedziela 24.01 – g. 700 † Stanisław Błażusiak na 30 dz. po śm. – od syna z rodziną
g.
1100 † Eugeniusz Gałysa w 3 r. śm. – od żony, dzieci i wnuków