Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

 1. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy nie tylko przygotowuje nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale również przypomina o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestniczenie w sakramentach, a także wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa.

Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Ordynariuszu Andrzeju Jeżu, który przeżywa 6 rocznicę święceń biskupich.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto św. Andrzeja Apostoła;
 1. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi będzie codziennie – w Szlachtowej 30 min. przed Mszą św., a w Jaworkach po Mszy św.

 3. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 800.

 4. W następną niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Jest to również Dzień Świętego Mikołaja.

Zarząd Stowarzyszenia Szlachtowianie, zaprasza wszystkich członków na walne zebranie na godz. 1215 do Remizy OSP w Szlachtowej.

 1. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele. Nasz Organista nie chce żadnego wynagrodzenia, służy nam w miarę swojego wolnego czasu z pasji do muzyki. Obejmijmy Go modlitewną wdzięcznością.

 2. Od jutra do 21 grudnia organizujemy na terenie parafii akcję Szlachetna Paczka. Właściciele sklepów zgodzili się wystawić kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Michałowi i Marii Regiec.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta. Jest nowy nr Małego Gościa z płytą CD z piosenkami na adwent.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 30.11 – g. 1700 † Stanisław Hurkała – od syna Tomasza z rodziną

Wtorek 1.12 – g. 1700 † Władysław Szczepaniak – od siostry Emilii Szygut z rodziną

Środa 2.12 – g. 1700 † Krystyna Mastalska – od Katarzyny i Zbigniewa Hamerskich

Czwartek 3.12 – g. 1700 † Kazimierz Pałka – od chrześniaka Marcina z rodziną

Piątek 4.12 – g. 1700 † Józef Mendrala – od kolegów syna Jacka z firmy Winkler

Niedziela 6.12 – g. 700 †† Maria i Wojciech Dusza
g.
1100 O błog. Boże i potrzebne łaski dla Dziecka i Rodziców /chrzest/