Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada

2015 r.

34 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Skłania nas również do refleksji: Jakim królem jest dla nas Jezus i czym jest dla nas Jego królestwo?

 2. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu będą Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700.
  W Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 18
  00, a w sobotę o godz. 1700.

Przez cały listopad w dni powszednie jest różaniec z wypominkami listopadowymi 30 min przed Mszą św..

 1. W następną niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny, który zbiega się z rozpoczęciem obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

 2. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej organizuje w dniu 28 listopada w Remizie OSP Szlachtowa Zabawę Andrzejkową. Dochód z zabawy przeznaczony będzie na rzecz dzieci Jaworek i Szlachtowej. Zabawa rozpocznie się o godz. 2000.

 3. W związku z remontem mostu w Jaworkach, uczniowie dowożeni busem z Czarnej Wody będą przyprowadzani i odbierani przez rodziców z placu przed sklepem p. Haliny Wróbel.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Monice i Edwardowi Szczepaniak.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. wstrząsające świadectwa muzułmanów, którzy przyjęli chrzest oraz kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem. Jest nowy nr Małego Gościa z płytą CD z piosenkami na adwent.

Intencje Mszy św.

Wtorek 24.11 – g. 1800 † Franciszek Rozwora – od mamy

Czwartek 26.11 – g. 1800 † Michał Hebda w 2 r. śm. – od żony z wnukami
poza parafią
: W int. Parafii

Sobota 28.11 – g. 1700 † Stanisław – od córki z rodziną

Niedziela 29.11 – g. 900 W int. Ks. Władysława – o Boże błog. w pracy duszpasterskiej, o zdrowie i opiekę MB na każdy dzień – z podziękowaniem za czas spędzony w naszej parafii