Ogłoszenia duszpasterskie – 14 sierpnia  2022r.
20 Niedziela Zwykła

  1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech czas urlopu w pięknych Pieninach będzie też okazją do dawania świadectwa swojej wiary.

  2. Msze św. w tygodniu:
  • W Szlachtowej: w środę i piątek o godz. 1800;
  • W Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 700 , a w sobotę Msza św. z niedzieli o g. 1700.
  • W Poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów W środę wsp św Jacka Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w sobotę św Bernarda opata
  1. W środę wyruszy 40 PPT na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 6 30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Transmisja w Radiu RDN Małopolska. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami. Spotkanie przedpielgrzymkowe dzisiaj w kościele Krościenku o godz. 1400. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania. Z parafii na wejście pielgrzymki na Jasną Górę jest organizowany autobus wyjazd w Czwartek 25 sierpnia zapisy w zakrystii.

  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Józefowi i Magdalenie Mendrala. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Danutę i Marka Wyrostek . W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.