Ogłoszenia duszpasterskie – 31 lipca 2022r.
18 Niedziela Zwykła

 1. Jutro zaczynamy miesiąc sierpień, który zwraca naszą uwagę na problem uzależnień i wzywa do trzeźwości. Obejmijmy modlitwą i życzliwym wsparciem wszystkich uzależnionych od różnych używek i ich rodziny. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 2. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech czas urlopu w pięknych Pieninach będzie też okazją do dawania świadectwa swojej wiary i ukazywania wartości, którymi powinniśmy się kierować.
 3. Od południa 1 sierpnia, do północy 2 sierpnia (wtorek) można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnienie pozostałych warunków zyskiwania odpustów, które mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia

 4. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek czwartek o godz. 700 piątek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700 zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.

W liturgii tygodnia: W poniedziałek wsp. Alfonsa Marii Liguoriego w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego;

 • Pierwszy piątek miesiąca – 30 min. przed Mszą Św. adoracja Najświętszego Sakramentu – składka przeznaczona na misje;
 • Okazja do spowiedzi przed Mszami świętymi w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 630.
 1. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Szczawnicy, które prosi o wsparcie budowy budynku mieszkalno-usługowego w Szlachtowej (za mostem w Malinowie).

 2. Za tydzień składka na cele gospodarczo-remontowe.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Celinie i Zdzisławowi Symela. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Irenę i Jana Bańkosz. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 5. Zachęcamy do uczestnictwa w 40 PPT na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymowania to słowa: Chrystus naszą paschą. Zapisy przez formularz online na stronie facebook grupy nr 19 św Kingi albo na spotkaniu przed pielgrzymką 14 sierpnia o godz 14.00 w Krościenku. Koszt uczestnictwa wynosi 150zł. Na stoliku z prasą są do zabrania legitymacje dla Duchowych Pielgrzymów.

 6. 50 lat temu podczas oazowych dni wspólnoty na Błyszczu Mszę świętą odprawił ówczesny metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła. Z tej okazji w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta przy kaplicy na Błyszczu. Przewodniczył jej będzie Biskup Tarnowski, Andrzej Jeż. Pół godziny przed Mszą świętą Ruch Światło-Życie przedstawi program ewangelizacyjny. Po Mszy świętej na poczęstunek zaprasza Związek Podhalan z Tylmanowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!