Ogłoszenia duszpasterskie
7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Odpust parafialny ku czci M B Pośredniczki łask. Dziękuję ks. Karolowi Kuźmie misjonarzowi w Kongo za wspólną modlitwę, wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Sumie odpustowej.

Dziękuję również wszystkim osobom, które swoją obecnością uświetniły naszą Uroczystość: Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzinom, kapłanom przybyłym z dekanatu, ks. Marianowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. kościelnemu, organiście, scholi, pocztom sztandarowym OSP z Jaworek i Szlachtowej, orkiestrze strażackiej z panem kapelmistrzem i druhom z oddziałów OSP Jaworki i Szlachtowa, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, paniom przygotowującym poczęstunek oraz Wam wszystkim za wspólną modlitwę. Nich Maryja prowadzi nas do Jezusa

  1. Do wtorku gromadzimy się na nabożeństwach majowych:

– w Szlachtowej o godz. 1700 Msza św. i po niej majówka;

– w Jaworkach o godz. 1800 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

We Wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W środę Wsp św Justyna Nowenna do Matki Bożej i majówka.

W Piątek św Karola Lwangii i Towarzyszy męczenników

  1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w niedzielę za tydzień.

  2. W Środę rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu w Szlachtowej od godz 1630 a w Jaworkach od 1730 Możliwość spowiedzi św. będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1630, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1730.

  4. W sobotę w Jaworkach nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca połączone z czuwaniem modlitewnym w wigilię Zesłania ducha Świętego. 1630 różaniec o 1700 Msza Święta następnie Adoracja z rozważaniami tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Modlitwę zakończymy Apelem ok. godz 19.00

  5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego która kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Równocześnie będzie to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę Eugeniuszowi Gąsienica z Rodziną na sobotę zapraszam p. Annę i Mariana Nieć

  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu m in zdjęcie naszej młodzieży bierzmowanej.

  8. W ostatnim tyg odszedł do wiecznej radości w Niebie Filip Węglarz z Jaworek. Dziękuję za trwanie na wspólnej modlitwie i bycie z rodziną w trudnym czasie i za wszelką solidarność w ostatnich tygodniach jak i liczne uczestnictwo w pogrzebie. Bądźmy zawsze dla siebie darem i wsparciem w naszej drodze przez życie do nieba. Za Filipa zostało zamówionych 242 Msze Święte. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.