Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

  1. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość 1 Komunii Świętej polecajmy dzieci i rodziców. Od Poniedziałku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień. Poniedziałek Wtorek Środę zapraszam ich wraz z rodzicami do Jaworek a od Czwartku do Szlachtowej

  2. Od poniedziałku kwartalne dni modlitw za urodzaje na nabożeństwach majowych będziemy prosić o błog. dla pracujących na roli bo wszyscy z ich pracy korzystamy.

  3. Pamiętajmy o nabożeństwach majowych na które serdecznie zapraszamy

  4. W Szlachtowej o godz. 1700 Msza św. i po niej majówka; w Jaworkach o godz. 1800 Msza św i majówka.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

W liturgii tygodnia: W Czwartek Wspomn. św. Filipa Nereusza i Dzień Matki zapraszam do wspólnej modlitwy za nasze Mamy. W Piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Danucie i Janowi Biel na sobotę zapraszam p Halinę i Adama Hurkała

  2. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W kościele w Szlachtowej – Uroczystość Odpustowa ku czci MB Pośredniczki Łask. Sumie odpustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył i homilię na wszystkich Mszach wygłosi ks. Karol Kuźma misjonarz w Kongo. Jeśli pogoda pozwoli to na zakończenie sumy udamy się w procesji wokół kościoła. Proszę więc o przygotowanie feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach. Strażaków proszę o posługę przy baldachimie. Pamiętajmy też o naszych regionalnych strojach.

  3. Dzisiaj zapraszam na godz 18.00 na majówkę przy Szałasie papieskim później pogwarki przy grilu

  4. Zachęcam do czytania Gościa gdzie m in artykuł o patronce róż Różańcowych nowej błogosławionej Paulinie Jaricot