Ogłoszenia duszpasterskie /Jaworki/
IV Niedziela Adwentu 19 Grudnia 2021r.

 1. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana – z Maryją z radością, wiarą i szczerym sercem trwamy na Nowennie do Dzieciątka Jezus, uczestniczymy w roratach i chcemy dobrze przygotować nasze domy rodziny a przede wszystkim serca na święta. By Jezus rodził się w Nas w postawie Miłości Pokoju i Dobroci.

 2. Spowiedź przed Świętami. W Szlachtowej w środę od godz. 1500 do 1700 . A w Jaworkach we wtorek od 1600 do 1800. W miarę możliwości spowiadamy codziennie przed Mszą. Módlmy się by każdy z nas przeżywał Święta z Panem Bogiem w sercu.

 3. U Pana kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Są też świece „Caritas” na stół wigilijny

 4. Odwiedziny chorych w środę od godz. 900 – osoby chore, które nie są odwiedzane na I piątki, proszę zgłaszać w zakrystii.

 5. Zakończenie rorat dla dzieci w czwartek.

 6. W liturgii tygodnia: W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty będą w Jaworkach i Szlachtowej o godz. 700. Po Mszy św. możliwość spowiedzi dla wracających z pracy z zagranicy.

Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem śpiewie kolęd.

 1. Uroczysta Pasterka będzie w Jaworkach o godz. 2200 i w Szlachtowej o północy. W miarę możliwości postarajmy się o piękną oprawę ze śpiewem scholii parafialnej. Pamiętajmy o tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Niech Boże Narodzenie będzie dla nas naprawdę Uroczyste a zarazem Radosne że Nasz Bóg JEST z Nami. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 2. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia.

 3. W Niedzielę za tydzień Święto Św. Rodziny, opuszcza się św Szczepana. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski J P II w Krakowie i Tarnowie.

 4. Po Mszach świętych za tydzień kolędnicy misyjni przedstawią tegoroczne przesłanie i będzie możliwość przy wyjściu z kościoła wesprzeć budowę szkół na misjach.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Władysławie Stawiarskiej z dziećmi na sprzątanie przed świętami zapraszam Marię i Adama Biel

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, nowy nr Małego Gościa oraz Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.

 7. Przy wyjściu z Kościoła DSM rozprowadza stroiki na stół wigilijny zachęcamy do zakupu.

Po Świętach planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską dla chętnych rodzin dlatego ze względu na ułożenie planu poszczególnymi regionami i ulicami proszę zgłaszać do czwartku w zakrystii bądź na kartce rodzinę podając adres i nr Tel.

W Niedziele podamy plan kolędy na tydzień po świętach