Ogłoszenia duszpasterskie /Szlachtowa/
III Niedziela Adwentu 12 Grudnia 2021r.

  1. Radujcie się zawsze w Panu – to wezwanie dzisiejszej liturgii Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Jej powodem jest zapewnienie, że Pan jest blisko. Obyśmy Go potrafili spotkać w naszym codziennym życiu w rodzinie sąsiedztwie pomocy potrzebującym a przede wszystkim w Eucharystii.

  2. Od dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Módlmy się często w intencji rodzin bo od rodzin się wszystko zaczyna, polecajmy też mamy oczekujące potomstwa.

W liturgii tygodnia: W poniedziałek Wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy i dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

We wtorek Wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła;

  1. Od czwartku rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Msze św. roratnie są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę Msza w Szlachtowej o 7.00 a w Jaworkach z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

Spowiedź adwentowa w Szlachtowej będzie w przyszłym tygodniu . Zachęcamy korzystać ze spowiedzi wcześniej by później nie było „tłoku”

W czwartek na Mszę św. do Jaworek na godz. 1800, zapraszam Kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8. Po Mszy Św Adoracja

  1. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki. Jak również świece „Caritas” na Wigilijny Stół

  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski. Dziękuję za udział w adoracji „Godzinę Łaski” w środę. Dziękuję rodzicom i dzieciom za czynny udział w roratach i codzienną modlitwę.

  3. Przy wyjściu z Kościoła rada rodziców szkoły rozprowadza stroiki na stół wigilijny zachęcamy do zakupu.

  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Karolowi i Marii Salamon na następną sobotę zaprasza Annę i Krzysztofa Zabrzeskich