Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła – 17 października 2021

r.

 1. Wczoraj przypadła 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dlatego dziś o godz 14.00 Różaniec z ok. wyboru Papieża, zaczniemy modlitwą w kościele i następnie modlitwę będziemy kontynuować przy szałasie papieskim.

 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są:
 • w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700 Msza św. i po niej różaniec;
 • w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 Msza św. i po niej Różaniec, a w sobotę o godz. 1700 Różaniec i Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek: Święto św. Łukasza Ewangelisty – Święto patronalne Służby Zdrowia;

W środę: Wspomnienie św Jana Kantego i Nowenna do MB połączona z różańcem;

W piątek: Uroczystość św. Jana Pawła II

 1. Zbiórka kandydatów na ministranta w poniedziałek o godz. 1630.

 2. W środę zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8.

 3. Za tydzień Niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny – składaka na cele misyjne.

 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Uporządkujmy na cmentarzach groby naszych zmarłych. Dziękuję za koszenie cmentarza i pewnej rodzinie za worki na śmieci.

 5. Na stoliku z prasą są wystawione karki wypominkowe. Bardzo proszę wyraźnie wpisywać swoich bliskich zmarłych i przy wypominkach rocznych zaznaczyć godzinę Mszy św. przed którą mają być odczytywane.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Teresie i Jackowi Mendrala na sobotę zapraszam Piotra i Joanne Klag

 7. Dyrekcja naszej szkoły wraz z rodzicami zaprasza na kiermasz ciast, złożone datki to szansa na wyjazd dzieci na zieloną szkołę. Dla ofiarodawców smacznego i Bóg zapłać

 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy. W sobotę 23go października wyjazd o 4.00 rano koszt 75 zł. Zapisy u p Rafała Szołtysika z Jaworek.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu piękne świadectwo życia św Ojca Maksymiliana. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł