Ogłoszenia duszpasterskie
25 Niedziela Zwykła – 19 września 2021r.

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks Grzegorza Sagana, który od kilkunastu lat posługuje w dżungli peruwiańskiej i przybliża nam swoją pracę na misjach w Peru. Po Mszy będzie można ofiarą zbieraną do puszek wesprzeć jego prace misyjną. Dzisiaj również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu co skłania nas do refleksji nad wypowiadanym słowem jak i odpowiedzialnością za przekazywane informacje.

 2. Msze święte w naszej parafii są:

w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;

w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną;

 1. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Pawła męczenników koreańskich
 • WtorekŚw. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • Czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny
 1. W środę na Mszę Świętą. o godz. 1800 zapraszam rodziców i dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Chłopców z kl. 4 i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt w zakrystii.

 3. Ostatnia niedziela września jest Dniem Modlitw o Trzeźwość – w tym dniu jest Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym.

 4. Bardzo proszę za tydzień o podjęcie sprzątania rodzinę p. Monikę i Edwarda Szczepaniak

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 6. Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który odbędzie się 26.09.2021r. po Mszach Św. w Kościele w Szlachtowej o godz. 7.00 i 11.00 oraz w Jaworkach o godz. 9.00. Dochód zostanie przeznaczony na wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę.