Ogłoszenia duszpasterskie – 8 sierpnia 2021r.
19 Niedziela Zwykła

 1. Miesiąc sierpień zwraca naszą uwagę na problem uzależnień i wzywa do trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 2. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech czas urlopu w pięknych Pieninach będzie też okazją do dawania świadectwa swojej wiary.
 3. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:
  W środę /Szlachtowa/
  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

 1. W niedziele za tydzień przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia ziół.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarczo-remontowe. Składka za tydzień będzie przeznaczona na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

 3. W piątek 13 sierpnia w ramach Festiwalu Muzyka nad Zdrojami w naszym kościele w Szlachtowej odbędzie się koncert Zoriany Grzybowskiej z Ukrainy (śpiew, bandura). Rozpoczęcie o godz. 1900. Zapraszamy.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Klaudii i Konradowi Gębala. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Piotra i Agatę Gryc. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o św. Dominiku z okazji 800 rocznicy śmierci. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

 6. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza z dniem 14.08.2021r. zostałem mianowany Proboszczem parafii p.w. MP Nieustającej Pomocy w Piątkowej. Za tydzień stanie przed Wami nowy Proboszcz ks. Kasper Bernasiewicz – przyjmijcie do z życzliwością. Ja dziękuję za te wspólnie spędzone 6 lat i 4 miesiące. Nie był to łatwy czas, ale udało się nam wiele zrobić, przede wszystkim wyprowadzić parafię z długów, dokonać szeregu prac remontowych przy kościele w Szlachtowej i Jaworkach, czy na obu cmentarzach. Zawsze starałem się podejmować decyzje i działania z myślą o dobru całej społeczności parafii, a więc zarówno Szlachtowej jak i Jaworek. Zaangażowałem się w życie Parafii całym serce, mimo, że może nie wszyscy tak to odbierali i oceniali. Pozostawiam tutaj jakąś cząstkę siebie. Za wszelkie dobro wszystkim dziękuje, nie wymieniam nikogo z imienia, bo lista musiałaby być bardzo długa. Zaś za błędy czy uchybienia przepraszam. Będę pamiętać o Was w modlitwie i sam o taką modlitwę proszę. Urzędowe przekazanie Parafii nowemu Proboszczowi dokona się w piątek 13.08.2021r. o godz. 1500 na plebani w obecności ks. Dziekana i przedstawicieli Rady Parafialnej. O obecność proszę Sołtysów Szlachtowej i Jaworek p. Jolantę Salamon i Urszulę Dulak oraz p. Mariusza Tokarczyka i p. Zofię Bieniek. Niech Wam Bóg błogosławi na dalsze lata. Szczęść Boże.

Do użytku wewnętrznego!