Ogłoszenia duszpasterskie – 1 sierpnia 2021r.
18 Niedziela Zwykła

 1. Miesiąc sierpień zwraca naszą uwagę na problem uzależnień i wzywa do trzeźwości. Obejmijmy modlitwą i życzliwym wsparciem wszystkich uzależnionych od różnych używek i ich rodziny. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 2. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech czas urlopu w pięknych Pieninach będzie też okazją do dawania świadectwa swojej wiary i ukazywania wartości, którymi powinniśmy się kierować.
 3. Od południa 1 sierpnia, czyli dzisiaj do północy 2 sierpnia (poniedziałek) można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnienie pozostałych warunków zyskiwania odpustów, które mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia (np. przy okazji spowiedzi pierwszopiątkowej).

 4. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek i piątek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700 zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

W piątek

 • Święto Przemienienia Pańskiego;
 • Pierwszy piątek miesiąca – 30 min. przed Mszą Św. adoracja Najświętszego Sakramentu – składka przeznaczona na misje;
 • Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830.
 1. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Szczawnicy, które prosi o wsparcie budowy budynku mieszkalno-usługowego w Szlachtowej (za mostem w Malinowie). Budynek jest już przykryty, teraz zbierane są fundusze na stolarkę okienną i drzwiową.

 2. W związku z trwającym naborem pensjonariuszy w Pienińskim Domu Dziennego Pobytu w Jaworkach, serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty, w środę 04.08.2021r. w godzinach 1400 – 1600. Na miejscu będzie możliwość zapoznania się z planem codziennych zajęć, wspólne rozmowy przy kawie i herbacie oraz małym poczęstunku – ul. Kościelna 13

 3. Za tydzień składka na cele gospodarczo-remontowe. Końcem sierpnia powinny już wrócić z renowacji drzwi do naszego kościoła. Nasz wkład własny do dotacji z UOZ to 8 tys. zł.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Marzenie i Grzegorzowi Biel. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Klaudię i Konrada Gębala. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o św. Janie Vianneyu i kościele św. Andrzeja na Kwirynale gdzie zmarł św. Stanisław Kostka. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!