Ogłoszenia duszpasterskie – 4 lipca 2021r. – Jaworki
14 Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech piękno pienińskiej przyrody nie tylko da chwile relaksu, ale również pomoże przybliżyć się do Boga – Stwórcy tego piękna.

 2. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki misji diecezji tarnowskiej; jest to również patronalne święto Apostolstwa Chorych;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Nabożeństwo do św. Archanioła Michała będzie w Szlachtowej w poniedziałek, a w Jaworkach we wtorek na zakończenie Mszy Św.

 2. Od 1 lipca na parkingu przy kościele w Szlachtowej parkują autokary firmy Szwagropol, która otworzyła połączenia ze Szczawnicy do Krakowa. Informujemy, że parafia podpisała umowę na udostępnienie miejsca parkingowego i Urząd Gminy został o tym powiadomiony, więc osoba której zależy, żeby parafia płaciła właściwe podatki i w czerwcu anonimowo zleciła kontrolę może być spokojna, gdyż wszystko jest zgodnie z prawem!

 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary na tace są na cele gospodarczo-remontowe.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie i Władysławowi Kasprzak. O sprzątanie na następną niedzielę proszę Kamila, Konrada i Pawła Kulig. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. historia o Małych Braciach Baranka – zakonnikach niedawno przybyłych do Polski, a także w wakacyjnym cyklu – reportaż z Miejsca Piastowego. Dla dzieci są nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!