Ogłoszenia duszpasterskie – 6 czerwca 2021r. – Jaworki
10 Niedziela Zwykła

  1. Miesiąc czerwiec przypomina nam o zdrojach łask wypływających z Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy w sposób uroczysty przejść w procesji Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, posługującym przy baldachimie, strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi, rodzinom przygotowującym dekoracje ołtarzy, wszystkim przybyłym w strojach regionalnych.

W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła są w Szlachtowej o godz. 1800, a w Jaworkach o godz. 1900.

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami, proszę o noszenie feretronów i baldachimu – mam nadzieje, że znajdą się Panowie, którzy podejmą się tej posługi. Pamiętajmy o tradycji i zakładajmy regionalne stroje.

  1. W liturgii tygodnia:

W czwartek

  • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci oraz wianków – zapraszam wszystkie dzieci. Po procesji będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa i tradycyjnie coś słodkiego.

W piątek

  • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych. Uroczystość tę uczcimy procesją wokół kościoła – tak jak przez całą Oktawę.
  1. Za tydzień jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na cele gospodarczo inwestycyjne. W tym roku chcemy odnowić drzwi wejściowe do kościoła – kosztorys jest na 15 tys. zł. Natomiast wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

  2. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary na pokrycie marcowo/kwietniowego rachunku za prąd za ogrzewanie naszego kościoła – złożono 1348zł (rachunek na kwotę 2792zł).

  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Czesławie Dulak z synem. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Elżbietę i Stanisława Drobot. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. medytacje do fragmentów Ewangelii z dnia Bożego Ciała. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Ogłoszenie zewnętrzne:

We wtorek 16.06.2021r. od godz. 1500 w Przychodni „Eskulap” w Szczawnicy odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, piersi, stawów i echo serca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Do użytku wewnętrznego!