Ogłoszenia duszpasterskie – 23 maja 2021r.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj do północy można zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytacje w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź..

 2. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 1215 Dzieci z kl. 3 SP pierwszy raz przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii Św.

Dzieci wraz z rodzicem zapraszamy do uczestniczenia w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za dar ołtarza – fioletowy ornat. Przy tej okazji dziękuję też rodzicom młodzieży bierzmowanej za nowe obrusy na ołtarz i pod tabernakulum kościoła w Szlachtowej.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są w dni powszednie:
 • w Szlachtowej o godz. 1800 Msza Św. i po niej majówka;
 • w Jaworkach o godz. 1900 Msza Św. i po niej majówka;
 • w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt – starajmy się przyjść na Mszę Św. do kościoła;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym;
 • Dzień Matki – pamiętajmy o Nich we wdzięcznej modlitwie;

W czwartek

 • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas na wypełnienie przykazania kościelnego i przyjęcie Komunii Św. wielkanocnej.
  W kościele w Szlachtowej –
  Uroczystość Odpustowa ku czci MB Pośredniczki Łask. Sumie odpustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Stanisław Kowalik – Proboszcz z Ochotnicy Górnej. Jeśli pogoda pozwoli to na zakończenie sumy udamy się w procesji wokół kościoła. Proszę więc o przygotowanie feretronów,
  zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia,  dzieci pierwszokomunijne w strojach. Strażaków proszę o posługę przy baldachimie. Pamiętajmy też o naszych regionalnych strojach.

 2. Od przyszłej niedzieli – odpustowej – wracamy na stałe do normalnego porządku Mszy Św., a więc w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

 3. 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę: Ołtarz I (za plebanią na ul. Wspólnej) – mieszkańcy ul. Cieśliska od p. Hurkałów do p. Struszczyków; Ołtarz II (skrzyżowanie ulic Lipowej i Wspólnej) – mieszkańcy dalszej części ul Cieśliska od p. Porowskich do p. Maślanków i p. Ciesielków; Ołtarz III (skrzyżowanie ulic Lipowej i Jana Pawła II – mieszkańcy ul. Łemkowskiej od p. Wiercioch do budynków starego WOP włącznie; Ołtarz IV (w Szałasie Papieskim) mieszkańcy dalszej części ul. Łemkowskiej od p. Kuligów do p. Nieciów.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Wandę i Ryszarda Lewoniec. Skończyła się kolejka na ul. Kąty i teraz przejdzie na ul. Wspólną. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, a także o pielgrzymowaniu po pandemii. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz nowy Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!